in di::t n BELEIDSLIJNEN 1982 NEDERLANDSE FILMKEURING Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 25 29 januari 1982 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 f H Beleidslijnen 1982 Nederlandse Filmkeuring pagina 1 Produktie pagina 2-3-4 Buitenlands nieuws pagina 5 Bondsnieuws pagina 6 Statistische gegevens pagina 7-8 De Nederlandse Filmkeuring heeft in haar Algemene Vergade ring van 10 december 1981 de beleidslijnen voor 1982 vastge steld. Dit is een jaarlijks gebeuren. Op grond daarvan zal het bestuur van de Filmkeuring aan de leden van de Nederlandse Filmkeu ring een beleidsplan voor het volgend jaar ter goedkeuring voorleggen. De beleidslijnen zullen tevens fungeren als de cri teria voor een jaarlijkse evaluatie van het gevoerde beleid. De ter keuring aangeboden films worden door de Nederlandse Filmkeuring beoordeeld op schadelijkheid voor jeugdigen. In. het besef dat het begrip 'schadelijkheid' grote ruimte laat voor persoonlijke en dus subjectieve invulling en gelet op het gege ven dat de leden van de Nederlandse Filmkeuring mede op grond van positie, opleiding, ervaring en persoonlijke achter grond geselecteerd zijn, wil de Nederlandse Filmkeuring haar leden in dat opzicht ook de grootst mogelijke ruimte laten. - Teneinde de leden van de Nederlandse Filmkeuring bij te staan in de meningsvorming ten aanzien van het begrip 'schadelijkheid' en om een moralistische benaderingswijze te voorkomen zal de Nederlandse Filmkeuring zich beijveren relevante gegevens en studiemateriaal te verzamelen ten be hoeve aan haar leden. - Zo nodig en waar mogelijk zal de Nederlandse Filmkeuring onderzoek bevorderen. - De Nederlandse Filmkeuring zal zich erop instellen om jeug digen beneden de zestien jaar zoveel mogelijk films te doen zien dan wel zo min mogelijk films te onthouden. - Bij het keuren van films zal rekening ermee worden gehou den dat individuele scènes slechts vanuit het geheel van de film beoordeeld moeten worden. Het aanbrengen van cou pures zal zoveel mogelijk worden vermeden. - Teneinde de werkzaamheden van de Nederlandse Filmkeu ring het gewenste effect te laten sorteren, zullen zo nodig en waar mogelijk de beschikbare en daartoe geëigende publici- teitsmiddelen worden aangewend. - Daar waar de Nederlandse Filmkeuring van haar eigen op tiek uit een bijdrage kan leveren aan het welzijn van kinde ren, jeugd en jongeren, kan er worden deelgenomen aan acti viteiten die daarop zijn gericht, waarbij activiteiten die in brede zin met audiovisuele middelen te maken hebben de voorkeur genieten. - Om op geëigende wijze zich te kunnen inzetten voor de be langen van kinderen, jeugd en jongeren, zal de Nederlandse Filmkeuring ernaar streven de Wet respectievelijk het Besluit op de filmvertoningen te doen wijzigen of te doen aanvullen waar de praktijk dit nodig of wenselijk maakt. FILM ISSN 0166 1477 NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND Bij de voorplaat: Hen van de moderne, ruime foyers in het Heuvelpoort-complex in Tilburg. In een van de komende nummers een uitgebreide reportage.

Film | 1982 | | pagina 3