CRM-PREMIERES PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS FRANSE EN ITALIAANSE FILMPRIJZEN Recentelijk beleefden twee films ge produceerd o.a. met steun van het Mi nisterie van CRM hun première: 'Kinderen van toen en nuvan Farideh Fardjam. De film heeft de vorm gekregen van een cinematografische vertelling. Een jonge 'Alice' neemt je mee op een reis door tijd en ruimte. Die audio-visuele ries in ruimte en tijd gaat over de ge schiedenis van de kinderarbeid. Met haar recorder en microfoon, met haar argeloze blik en naïef luisteren, doet Alice daar onderzoek naar. De film is ook een kroniek van de geschiedenis van de audio-visuele middeln. Zo bege leidt de jonge verslaggeefster ons, waarbij zij ons de film vertelt door haar eigenwerk, door haar ontdekkin gen. Regie: Farideh Fardjam; produktie en montage: Rolf Orthel; camera: Erwin Huppert; geluid: Erik Langhout; verto ningsduur: 50 minuten. 'The lady and the pedlar' van Zaev Nimberg. Een film gebaseerd op een kort verhaal van S. Y. Agnon. Regie: Zaev Nimberg; produktie: Arti Koot voor Connection Films; script: Jan Duvekot, David McGillivraycame ra: Fred Tammes; geluid: Victor Dek ker, Bert van den Dungen; in de hoofd rollen: Julien Schoenaerts en Chris Lomme; vertoningsduur: 75 minuten. In het vierde kwartaal 1981 is voor de verfilming van het volgende speelfilm- project door het Productiefonds een toewijzing verleend: Get out - Harlekijn Holland B.V. Regie: Ruud van Hemert Scenario: Ruud van Hemert Scenariobijdragen zijn toegekend ten behoeve van: Gerrit Visscher, Adriaan Ditvoorst, Joop van Wijk en Hillie Molenaar, George Schouten en Karst van der Meulen. Op 3 en 4 december 1981 heeft de se lectie plaatsgevonden voror de Franse en Italiaanse Kwaliteitsprijzen 1982. De selectiecommissie bestond uit: de heer H. Beerekamp, filmcriti cus N.R.C. de heer J. Vrijman, regisseur/pro ducent de heer M. van Praag, City Filmdis- tribution B.V. en als adviseurs: de heer G. Portrat, Cultureel At taché Franse Ambassade de heer B. Rigutto, Cultureel At taché Italiaanse Ambassade - De heer A. Dirkse, Directie Cultu rele Samenwerking en Voorlichting Buitenland van het Ministerie van Buitenlandse zaken. Voor Frankrijk zijn geselecteerd: 'Treinhuisje' Paul Driessen 'Mevrouw van der Putte' Roy Logger 'Waarom niet?' Joost Ranzijn 'Isolement' Gerrit van Eist 'Slechthorend' Jacques van de Noordt. Voor Italië zijn geselecteerd: 'Treinhuisje' —Paul Driessen 'Mevrouw van der Putte' Roy Logger 'Waarom niet?' Joost Ranzijn 'Stap voor stap' Marijke Jongbloed 'Slechthorend' Jacques van de Noordt. Ingezonden waren 32 films.

Film | 1982 | | pagina 6