ADVIEZEN RAAD VOOR DE KUNST Tijdens het 32e International Filmfes tival van Berlijn zal de Belgisch/Neder landse co-produktie 'Menuet' onder regie van Lili Rademakers in wereld première gaan. De film is gebaseerd op de gelijknami ge novelle van Louis Paul Boon naar een scenario van Hugo Claus. Hoofdrollen werden gespeeld door Theu Boermans, Carla Hardy, Hubert Fermin en Akkemay. Het camerawerk was in handen van Paul van den Bos. Rechtsboven: Regisseuse Lili Radema kers omringd door een aantal crew-le- den. Achter de camera: Paul van den Bos. Theu Boermans en Carla Hardy in een scène uit 'Menuet' In de maand december 1981 heeft de Raad positieve adviezen uitgebracht voor de realisering van de volgende projecten: 'Over mannen' van E. de Kuijper en 'Het scheppen van een koe' van P. Driessen. 'GOLVEN' is de titel van de eerste lange speelfilmproduktie van Studio Nieuwe Gronden. De film werd ge regisseerd door Annette Apon naar de roman 'The waves' van Virginia Woolf Het is de eerste verfilming ter wereld van een boek van deze befaamde En gelse schrijfster en tevens de eerste lange speelfilm van Annette Apon. De hoofdrollen worden gespeeld door Aat Ceelen, Thea Kortering, Michel van Rooy, Truus te Selle, Marianne Stieger, Edwin de Vries en Gerardjan Rijnders. Camera: Tlieo van de Sande; geluid: Roel Bazen; montage: Ton van de Graaf f; muziek: Louis Andriessen; produktie: René Scholten. De film is het afgelopen festival van Film International in première gegaan.

Film | 1982 | | pagina 4