d&)~$<wdó >e Op 10 februari jl. vond de introductie-persconfe rentie plaats van een nieuwe grote Nederlandse speelfilm naar de beroemde gelijknamige roman 'Van de koele meren des doods' van Frederik van Eeden. Het zal een groots opgezette kostuumfilm worden met vele lokaties in Nederland, Engeland, Frankrijk en België. De opnamen zullen plaatsvinden tussen 13 februari en 11 april a.s. De hoofdrollen zullen gespeeld worden door Renée Soutendijk, Derek de Lint, Peter Faber, Hans van Tongeren en Ad Olree. De regie is in handen van Nouchka van Erakei, die ook tekende voor het scenario. Het camerawerk wordt verzorgd door Theo van de Sonde, geluid: George Bossaers, montage: Edgar Burcksen. Pro ducent is Matthijs van Heijningen. De film zal naar verwachting op 9 september a.s. door Tuschinski Film Distribution in roulatie wor den gebracht. HYPERMODERNE FILMSCANNER BIJ VIDEO HILVERSUM Rechtsboven: v.l.n.r. producent Matthijs van Heijningen, Ad Olree, Renée Soutendijk, regisseuse Nouchka van Brakel, Derek de Lint en cameraman Theo van de Sande. Video Hilversum heeft als eerste in Nederland een Bosch FDL 60 filmscanner aangeschaft. Met deze scanner wordt een sublieme filmweergave op video bereikt. Dat komt door het geheel nieuwe aftast- principe waarbij gebruik wordt gemaakt van de allerlaatste ontwikkelingen op halfgeleider gebied. Er zijn digitale technieken in gebruik waardoor er naast instant stop- ook fast- en slow-motion weergaven in vier snelheden mogelijk zijn (2x, lx l/2x, l/4x). Dit alles bezit de zogenaamde uit- uitzendkwaliteit. Naast automatische kleurcorrectie wit-, gamma- en zwart automaten is ook programmeerbare kleurcorrectie met behulp van tijdcode mogelijk. De scanner kan als bron bij videomontage direct worden ingeschakeld dankzij dezelfde tijdcode en het moderne filmtransport.

Film | 1982 | | pagina 5