Vijf bioscopen ingeblikt i 1- 1 1 il EURO CINEMA - ARNHEM LANGE VOORBEREIDING Op 15 april van het vorige jaar vond de feestelijke opening plaats van het grote Euro Cinema-complex in Arnhem. In het oude centrum, aan de voet van de nieuwe Rijnbrug is het meest opmerkelijke theater complex tot heden verrezen. Dat dit niet zonder slag of stoot is ge schiedt dat spreekt wel haast vanzelf. De allereerste contacten over de plan nen in Arnhem dateren van februari 1976. Sanders Verenigde Bouwbedrijven be schikte over een aantal panden op de huidige lokatie en begon besprekingen met Jogchem's Theaters. Een lange pe riode van overleg volgde. De Gemeente Arnhem ging principieel akkoord met de vestigingsplaats in februari 1977. In september 1976 werd de eerste aan vraag ingediend met een ambitieus plan voor negen zalen. Veel aanpassingen volgden en de plannen kwamen in snel tempo bij de Dienst Stedenbouw in be handeling. Het zevende bouwplan re sulteerde in een definitief ontwerp en in februari 1980 waren alle betrokken partijen akkoord en was het plan be stekklaar. Van de kant van de Gemeente waren er eerst nogal wat bezwaren tegen de uitvoering van het gebouw met roest- vrij stalen gevels. Een eerdere toepas sing had in ons land nog niet plaats ge vonden. Architect Pieter .Mastbergen liet een maquette op schaal vervaardi gen en in een laatste stadium heeft de directie van Jogchem's Theaters beslo ten de desbetreffende autoriteiten met een chartervliegtuig mee te nemen naar Brussel om daar met eigen ogen de toe passing van het door de architect voor gestelde materiaal te aanschouwen. De entreehal met links de ruime lift De grootste zaal is zaal 2 Zaal 1 Zaal 3

Film | 1982 | | pagina 6