SNEL TEMPO NIEUWSTE TECHNIEKEN AANKLEDING Toen uiteindelijk alle toestemmingen binnen waren volgden de feiten elkaar in een hoog tempo op. Op 8 april 1980 ging de eerse paal de grond in. Om het gehele project binnen twaalf maanden te kunnen realiseren is staalskeletbouw toegepast. Het skelet werd met voorge- fabriceerde houten panelen gesloten. Daarna werden de gevelelementen be kleed met roestvrijstalen cassettepane len. Een extra moeilijkheid was het verplicht overbouwen van een straat. Op last van de brandweer moest een doorgang gehandhaafd blijven en is het gebouw een reusachtige 'tweepoot' ge worden. Op de begane grond aan de kant van het doorgaande verkeer aan het Nieu we Plein zijn winkelruimten ontstaan. De eigenlijke entree ligt in de Hoog straat, die overbouwd werd. Op deze manier is de dode hoek die hier was ontstaan aan het einde van de Koren markt winkelpromenade nieuw leven ingeblazen. Zowel in de bouw als in de uitrusting van het gebouw zijn de nieuwste tech nieken toegepast. Door de omliggende historische bebouwing was het niet mogelijk om te heien. Er is daarom ge kozen voor een speciaal systeem, waar bij een buis de grond in wordt geboord en de grond verdrongen wordt, daarna wordt in de vrijgekomen ruimte de wa pening geplaatst en volgestort met be ton. Tot slot kan dan de buis weer ver wijderd worden. Er is een totaal geau tomatiseerd luchtbehandelings- en ver warmingssysteem toegepast. Met dit systeem wordt de lucht in de zalen zes maal per uur ververst. Het gebouw be schikt over een royale lift die rolstoel patiënten, bejaarden en anderen die moeilijk ter been zijn probleemloos brengen naar alle niveaus in het ge bouw. De Architectengroep ED uit Amers foort heeft vanzelfsprekend in dit pa radepaard van het Jogchem's concern gezorgd voor de handhaving van het eigen gezicht binnen het bioscoopcom plex. Een duidelijke bewegwijzering door het hele gebouw naar alle zalen en openbare ruimten. Een kleine veer tig panelen met informatie over het programma in de vijf zalen en vooraan kondigingen van films en speciale voor stellingen aangevuld door monitoren met trailers en een lichtkrant in de en treehal, staan borg voor een uitsteken de voorlichting naar het publiek. Bo vendien wordt wekelijks een eigen film agenda verspreid over vaste punten in een oplave van 9000 exemplaren. Zie verder pagina 6 Zaal 4 Zaal 5

Film | 1982 | | pagina 7