3D VIDEOPROJECTIE WEERGAVE OPNAME Op 8 april a.s. gaat 'DAS BOOT' in première, een spannende film over de duikboot oorlog. In de hoofdrol Jürgen Prochnow. Regie: Wolfgang Petersen, pro ducer: Günter Rohrbach, came ra: Jost Vacano. Distributie: Concorde Film. TAPS is een nieuwe film uit de Fox-studio's met Oscar-winnaar Timothy Hutton in de hoofdrol met daarnaast George C. Scott. Hutton speelt de rol van een principieel officier in opleiding aan een militaire academie, die tot het uiterste gaat in zijn stre ven om deze militaire school als opleidingsinstituut te behouden. Regie: Harold Becker, producers: Stanley R. Jaffe en Harold B. Jaffe. Première 18 maart a.s., dis tributie: City Film. Een door de Fa. Jongenelen te Roosendaal gehouden pre sentatie op 15 februari jl., alwaar een door technici uit dat bedrijf ontwikkeld 3D video grootbeeld projectie-systeem gedemonstreerd werd was, gezien de huidige stand van deze techniek t.a.v. video-projectie, in een woort 'uitmuntend' te noemen. Twee General Electric, single gun projectoren, uitgerust met ieder 1000 watt xenonlampen. Geprojecteerd werd niet 625 beeldlijnen, doch niet of nauwelijks zichtbaar. De beeldscherpte is erg goed te noemen en de beeldhelder heid voldoende. Opvallend was de kwaliteit van het con trastrijke beeld. Geprojecteerd werd op een gemetaliseerd scherm van 3,2 x 2,4 meter. Groter is mogelijk zodra een scherm van 6x8 meter, nu in bestelling, over ca. 6 weken geleverd zal worden. Het geluid werd stereofonisch weergegeven via 'n Bose luid spreker systeem. (Kosten totaal ca. f 600.000,-). Twee op een statief gemonteerde LKD-14-S Philips came ra's met electronische gekoppelde zoom objectieven en scherps telling worden gebruikt, omdat vanwege hun klei nere uitvoering geen spiegels nodig zijn. De beide te registre ren beelden worden samen met een tijdsverschil van 1/16000 sec. opgetekend op één beeldband van 1 inch. De techniek van het optekenen van twee signalen op een band is wereldnieuws volgens de heer Jongenelen en hierop is oc trooi aangevraagd. Tot nu toe waren daarvoor twee recor ders nodig. De noodzakelijke hoek-correctie van de came ra's onderling, welke tijdens de opnamen uitgevoerd moet worden, i.v.m. het te realiseren 3D-effect, behoeft niet eerst experimenteel vastgesteld te worden, doch alle gege vens worden in een computer opgeslagen en zijn indien nodig direct op te vragen. Wordt nu geprojecteerd met 2 x 1000 watt xenonlicht, in de zeer nabije toekomst zal dit 1500 watt welk worden. Volgens de heer Jongenelen betreft het nu een operationele equipment en hij heeft mede daardoor reeds vier belang rijke industriële orders verworven.

Film | 1982 | | pagina 6