DECASCOPE IN GENT Maquette van het project. Centraal de foyer. Onder de foyer komen mettertijd diverse horeca faciliteiten, zoals bar, cafetaria en een bistro. De cabine afdeling, op de foto niet zichtbaar, loopt over de gehele lengte van de foyer. Gent, inclusief verzorgingsgebied 400.000 inwoners, wordt een nieuw bioscoopcomplex met 10 zalen rijker. Vanaf februari '82 zijn reeds vier zalen in gebruik genomen. Het totale complex zal in september '82 opgeleverd worden. De entree plus kassa met de daarachter gelegen foyer, sa men 90 meter lang, liggen centraal binnen het project. Hier boven bevindt zich de eveneens 90 meter lange en 8 1/2 me ter brede projectie-afdeling. Links van de cabine bevinden zich vier zalen die nu in gebruik zijn, met resp. 400, 500, 500 en 400 zitplaatsen. Rechts van de foyer cabine ver rijzen de overige zes zalen met 2x 200, 2x 300 en 2x 200 zitplaatsen. In totaal 3200 zitplaatsen. Alle zalen zijn amphi-theater uitgevoerd met daarin gebogen projectie schermen van muur tot muur geplaatst. Rond het complex, op eigen terrein, is parkeergelegenheid voor 350 auto's. Bij wet is in België vastgesteld dat per 10 zitplaatsen één par keerplaats aanwezig moet zijn. De projectie vanuit de cabine geschiedt met automatische apparatuur (Philips en Bauer). Een zaal (500) is uitgerust met een 70mm filmprojector. Alle zalen beschikken over het Dolby 4 kanalen geluidssysteem met Altec versterkers. Eén zaal beschikt over een Dolby CP200 unit. In de vier grootste zalen wordt geprojecteerd met 4000 watt xenon lichtbronnen. De overige zalen worden uitgevoerd met 2000 watt xenonlicht. Alle projectieapparatuur is dubbel ge plaatst met daarnaast een non-rewind installatie. De gehele dagelijkse gang van zaken, starten van de voor stellingen, pauzes, mededelingen, video presentaties etc, wordt gestuurd door een computer. De computer verzorgt eveneens, d.m.v. monitoren, dat het publiek geïnformeerd wordt met betrekking tot de aanvangstijden, filmtitels e.d. Het gehele complex zal, naast de eigenaar, gerund worden met 5 personeelsleden. De Philips lOmm projector met op de voorgrond de CP200 Dolby-geluidsinstallatie, (linker rack). Een blik op de computerdesk en de tien monitoren voor beeldcontrole.

Film | 1982 | | pagina 7