Movie Skoop uit de brand HEERENVEEN MEER RUIMTE TOCH LATER Sinds eind januari jl. kan men in het centrum van Heerenveen weer van film genieten. Na een felle brand in een belendend restaurant in juli vorig jaar moest de bioscoop de deuren sluiten in verband met de opgelopen schade. Aanvankelijk leek het er op dat binnen vier a vijf weken de zaak her opend zou kunnen worden. Tal van technische problemen hebben dit vertraagd. Ook de vroegere ruimte, waar men slechts een paar maanden heeft kunnen draaien was niet meer geschikt te maken. Men is er echter in geslaagd aan dezelfde Gedempte Molenwijk een onderkomen te vinden in de vroegere ruimten van een schoonmaak bedrijf. Voor de echtparen Witteveen en De Groot was de brand eigenlijk nog een geluk bij een ongeluk. Ze kunnen nu over meer ruimte beschikken doch hebben daardoor niet gestreefd naar een uitbreiding van het aantal stoelen. Men heeft het vooral gezocht in de nevenruimten, waar men een cine-café heeft ingericht met een gezellige bar en zitjes. Bovendien heeft men naast de bioscoopzaal met 143 stoelen de be schikking over een kleinere zaal die ge schikt is als vergaderruimte. Een kleine tegenvaller was het feit dat de werkzaamheden van o.a. de aanne mer langer geduurd hebben dan ver wacht was, waardoor de opening een maand moest worden uitgesteld. Het is echter alleszins de moeite waard ge weest. Men heeft een aantrekkelijk bioscoopgebeuren opgezet, dat aan de modernste eisen voldoet. Het zitcom fort is optimaal gegerandeerd. De zaal is uitgerust met luchtverwarming die tevens dienst kan doen als semi-aircon- ditioning. Bovendien is een voorzie ning voor rolstoelgebruikers aange- bracht. De projectieruimte is uitgerust met een volautomatische Philips FP 30 projector. Achteraan in de zaal heeft men een plexiglas wand geplaatst die transparant is en ideaal geluiddempend en tochtwerend werkt. Op steeds meer plaatsen in ons land maakt men in bio scopen gebruik van dit ideale materiaal dat minstens een even praktisch als de coratief karakter heeft.

Film | 1982 | | pagina 6