CITY 1,2,3,4 - Katwijk aan Zee EERST WONINGEN MEERDERE PLANNEN NIET STIL ZITTEN Sinds eind oktober 1981 beschikt Katwijk in het centrum van het oude dorp over een zeer riante bioscoopaccomodatie. De familie Kornet heeft in het bestemmingsplan voor het oude hart van Katwijk de beschikking gekregen over een bijzonder eigentijds complex met vier bioscopen. De plannen dateren nota bene al van 1947. Het oude dorp heeft in de Tweede Wereldoorlog zwaar te lijden gehad en vanaf het begin heeft men zich in Katwijk op het standpunt gesteld dat het centrum weer een leefbare en gezellige kern zou moeten worden. Dat het zo lang heeft moeten duren valt natuurlijk te betreuren. Naast het Nova Theater dat dateert van 1936 heeft men het in Katwijk altijd moeten doen met Musica als noodvoorziening. Het nieuwe complex ligt hemelsbreed amper vijftig meter van de voormalige noodvoorziening. Men heeft echter bij de wederopbouw voorrang gegeven aan de woningbouw en men is daarmee in de buitenwijken begonnen. De oude kern is nu als laats te aan de beurt in het kader van de af ronding van de gemeenschapsvoorzie ningen. Men heeft in Katwijk echter tal van centrumplannen gehanteerd. Tot 1972 ging men uit van grootschaligheid en was de hele opzet daarop gebaseerd. Toen kwam de grote ommezwaai en moest alles ineens kleinschalig. Oor spronkelijk bestonden er plannen voor een gecombineerde toneel- en bio- scoopaccomodatie. Op den duur bleek dat echter niet houdbaar om deze con structie te handhaven. De gemeente besloot om toch een aparte toneelac- comodatie te gaan bouwen. Voor de familie Kornet was dit toch een streep door de rekening. Men heeft zich jarenlang ingespannen voor het re creatieve gebeuren in Katwijk en nu haakte de gemeente plotseling af. Men besloot niet bij de pakken neer te zitten en zelf het initiatief te nemen voor de ontwikkeling van een com pleet uitgaangscentrum. Zo rijpten langzaam maar zeker de plannen steeds verder en uiteindelijk is de huidige zeer complete en ook veelzijdige accomoda- tie uit de bus gekomen. Bepaald een behoorlijk risico bij de huidige con-

Film | 1982 | | pagina 6