Onderscheidingen van Cannes De Gouden Palm: gedeeld door: "Missing" van Costa Gavras en "Yol" van Yilmaz Guney Beste mannelijke hoofdrol: Jack Lemmon (Missing) Beste vrouwelijke hoofdrol: Yadwiga Jankowska-Cieslak (Olelkezo Tekintetek van Karoly Makk) Beste regisseur: Werner Herzog (Fitzcarraldo) Scenarioprijs: Jerzy Skolimowski (Moonlighting) De Grote Prijs van het Festival (voor het eerst uitgereikt): Michelangelo Antonioni voor zijn onderzoekende geest en de constante kwaliteit van zijn werk Speciale juryprijs: La Notte di San Lorenzo van Paolo en Vittorio Taviani, die hiermee ook de Oecume nische Filmprijs van het Katholieke Filmbureau verwierven. Op 3 mei organiseerde Concorde Film een persbijeenkomst met de maker van de film 'Quest for Fire' (winnaar van de César) Jean- Jacques Arnaud. SYMPOSIUM KABELTELEVISIE WERKGELEGENHEID PHOTOKIIMA Van 16 tot 20 mei 1982 werd in Am sterdam het Symposium Kabeltelevisie gehouden, of wellicht is het beter te zeggen een symposium over de au teursrechthebbenden. Het symposium werd georganiseerd door de Nederland se Vereniging voor Auteursrechten en de internationale auteursrechtelijke vereniging ALAI (Association Littérai re Artistique Internationale). Uit 18 landen namen 200 deskundigen deel. Op de eerste dag stelde onder andere Minister De Ruyter, dat de bovenge noemde problemen tussen exploitan ten van kabelnetten en de auteurs rechthebbenden in onderling overleg moeten worden opgelost, dat wil zeg gen dat de minister buitengewoon wei nig voelt voor een zogenaamde dwang licentie. De problemen die zullen ont staan, vergen een internationale aan pak. De bewindsman dacht in de eerste plaats aan een aanpak in E.E.G.-ver band en/of binnen de Raad van Euro pa. Ook Prof. Mr. Cohen Jehoram opteert voor deze aanpak. In een der komende nummers wordt uitvoerig op dit con gres ingegaan. Werkgelegenheid in de Nederlandse filmindustrie is in 1981 met 50 pro cent gedaald. Op 6 augustus 1981 waren 546 mensen zonder werk. Op 5 juni 1980 was dit aantal 364. De gege vens komen van het Ministerie van So ciale Zaken. Een exacte opgave van het aantal per sonen werkzaam in de filmindustrie is niet beschikbaar. Men denkt echter aan enige duizenden. Verdere beschik bare gegevens van werklozen in de Ne derlandse filmindustrie, het 1980 cij fer tussen haakjes; geluidstechnici 93 (50); produktieleiders 42 (28). pro- duktie-assistenten 40 (26); film-editors 16 (11); assistent-regisseur 31 (24); gri meurs 18 (13). Een van de redenen voor deze scherpe toename is de economsiche recessie die ook in de filmindustrie duidelijk door- wekt. De jaarlijkse beurs voor fotografie, film, video en audio-visuele technieken vindt dit jaar plaats van 6 tot en met 12 oktober, uiteraard ook nu weer in de Dutisc stad Keulen.

Film | 1982 | | pagina 4