BRINKMANN 1-2-3-4-5 HAARLEM FOYER ALS MIDDELPUNT ik Hoewel het allemaal wat langer heeft geduurd als eerst voorzien was, kon toch op 17 december van het vorige jaar het Brinkmann Complex dat geëxploiteerd wordt door de Utrechtse Filmonderneming Ufio, trots haar poorten openstellen voor het Haarlemse publiek. Daarmee werd het Haarlemse bioscoop park in één klap bijna verdubbeld (van zes naar elf theaters). Ook kreeg de stad hierdoor voor het eerst de beschik king over een complex met meerdere zalen. En naar de stellige mening van bedrijfsleidster mevrouw Dicky van den Berg schuilt daarin voor een be langrijk deel het succes van de Brink- mann bioscopen, die een onderdeel vormen van de Brinkmann (winkelpas sage aan de Grote Markt. De in tact ge bleven voorgevel van het vanouds be faamde hotel van die naam herinnert nog aan een oud stukje Haarlems uit gaansleven. Omdat men nu de keus heeft uit meerdere films onder één dak, neemt het spontane bioscoopbe zoek sterk toe. De totale indruk van het gebouw is rustig en functioneel. Er is op smaak volle wijze gebruik gemaakt van simpe le materialen als bijvoorbeeld schoon- metselwerkwanden en heraklith platen voor de achterwanden van de zalen. De vijf zalen zijn gegroepeerd rond een inmensc foyer, waarin ondanks een groot aantal zitjes een doelmatige ver- keersruimte het publiek én het per soneel alle mogelijkheden tot een ge ordend komen en gaan biedt zonder dat zich op enig moment opstoppingen voordoen. Het is dan ook duidelijk dat juist deze foyer het resultaat is van een doordachte architectuur, uitgaande van de stelling van de directie van Ufio, dat een eerste indruk voor het publiek van groot belang is voor de waardering van het gehele complex. ïd dal Daarmee is natuurlijk niet gezegd dat er aan de zalen minder aandacht is be steed. Ook hier valt weer het rustige en sfeervolle uiterlijk op: comfortabel maar zeker niet afleidend van het doel: de vertoning van een film. Alle zalen zijn op hetzelfde stramien ontworpen, met dien verstande dat de kleurstellingen per zaal verschillen. Zaal 1 is uitgevoerd in zachte blauwe

Film | 1982 | | pagina 6