CONTROLESYSTEEM LUCHTBEHANDELING tinten. Opvallend daarbij werken de wandbekledingen van textiel, die in andere dessins ook in andere zalen zijn aangebracht. De tweede zaal heeft als hoofdkleur een terra-achtige tint mee gekregen en zaal 3 is helemaal in brui nen gehouden. Zaal 4 is uitgevoerd in nuances van groen. Zaal 5 het arthouse is als enige tweekleurig geworden. Op de zilver grijze wanden zijn groene platen aange bracht, waarin de lichtornamenten zijn verwerkt. Tot nu toe valt het met vernielingen en "spuitacties" wel mee. Het is echter volgens mevrouw van den Berg wel van het grootste belang dat iedere uiting van dit soort "spontane kunst" onmid dellijk verwijderd wordt om navolging te voorkomen. Ditzelfde geldt uiter aard voor vernielingen aan het meubi lair. Het complex is voorzien van drie ca bines. Eén voor de zalen 1 en 2, één voor de zalen 4 en 5 en nog een aparte cabine voor zaal 3. In alle gevallen wordt gebruik gemaakt van FP 30 ap paratuur. In de gecombineerde cabines is het ook mogelijk om via het inter- lcok-systeem te werken. In de hoofdcabine voor zaal 1 en 2 is een controlesysteem aangebracht, waardoor vandaar uit onmiddellijk cor recties kunnen worden uitgevoerd bij eventuele onvolkomenheden in de an dere drie zalen. Via monitoren wordt daar gelet op beeld geluid en kader en zo nodig kan dat ook vandaar uit wor den bijgesteld. Veel aandacht is ook besteed aan de lucht- en klimaatbehandeling; immers de bioscopen bevinden zich op keider- niveau en het complex heeft ook slechts een geringe hoogte, waardoor benauwde lucht niet naar boven kan stijgen. Tevens is door het hele com plex een Sprinkler installatie aange bracht. Het is zeker niet teveel gezegd als ge constateerd wordt dat het Nederlandse bioscoopbestand met deze Haarlem se bioscopen een waardevolle uitbrei ding heeft gekregen. Brinkmann 1 De cabine van zaal 1 en 2, links het controle paneel

Film | 1982 | | pagina 7