De vroegere Avco-Embassy filmpro- duktiemaatschappij heet voortaan Embassy Pictures en is volledig gereorganiseerd door de nieuwe eigenaren Jerry Perenchio en Nor- man Lear. De nieuwe organisatie is onderdeel van Embassy Commucations, waar in ook Embassy Television en Em bassy Telecommunications zijn on dergebracht. Topposities worden bekleed door Alan Horn en Charles Weber. Rolf Mittweg is de president internatio nal sales en marketing en Leslie Pound is benoemd tot directeur, in ternational advertising en publicity. Tijdens het afgelopen Filmfestival van Cannes werden de toekomst plannen van de nieuwe maatschap pij onthuld. Er staan per jaar 12 tot 16 films op het programma. De nieuwe film 'The soldier' onder re gie van James Glickenhaus was al tijdens de American Film Market op een 'promo-reel' verkocht over de hele wereld. Regisseur Glicken haus en hoofdrolspeler Ken Wahl bezochten cijdens een Europese promotietournee onlangs ook ons land. De film zal in het najaar wor den uitgebracht door Paerl Films. gonnen. In het najaar wordt begon nen met 'The moonwatcher' onder regie van Evelyn Purcell. Wings Hauser, hoofdrolspeler uit 'Vice squad' zal te zien zijn in de nieuwe film 'Deadly force', 'S.A.F.-special action force' is de titel van een actie film over een speciale commando- eenheid die staatshoofden moet be schermen tegen terrorisme. Boven dien wordt gewerkt aan een science fiction avontuur onder de titel 'A wrinkle in time' In Engeland zijn onlangs de opna men gestart voor de nieuwe Para- mountproduktie 'Lords of discipli ne' onder regie van Franc Roddam bekend van 'Quadrophenia'. Als producenten treden Herb Jaffe en Gabe Katzka op. David Keith zal de hoofdrol vertol ken in deze geschiedenis van een aantal cadetten op een militaire aca demie. Keith was reeds te zien in 'The rosé', 'Back roads' en 'Bruba- ker' en speelde naast Richard Gere en Debra Winger ook een hoofdrol in de Paramountfilm 'An officer and a gentleman'. Volgende projecten op stapel zijn 'Beginners' onder regie van Michael Gotlieb met in de hoofdrollen Eli- zabeth McGovern en Keith Gordon, waarvoor op 5 juli de opnamen be- Op het programma van Filmways International staat o.a. een nieuwe film met Jerry Lewis als regisseur en hoofdrolspeler onder de titel 'Smorgasbord'. Het is voor Lewis de eerst Hollywood-film sinds 1970 toen hij 'Which way to the front?' filmde. De produktie is in handen van Arnold Orgolini en Peter Nelson, die ook tekenen voor de nieuwe spannende actiefilm 'Starflight one' onder regie van Jerry Jameson met hoofdrollen van Lee Majors en Lau- ren Hutton. In Londen en op lokaties in Tsjecho- slowakije werkt Barbra Streisand aan de eerste film waarin zij naast de titelrol ook als regisseur en pro ducent optreedt. De titel van deze nieuwe United Artists-film is 'Yentl'. Naast Streisand zijn rol len te zien van Amy Irving en Mandy Patinkin. De muziek wordt gecomponeerd en gedirigeerd door Michel Legrand. 6.-12. Oktober 1982 Van 6 t/m 12 oktober a.s. zal in Keulen voor de 1 7de keer de Photo- kina, Wereldbeurs voor fotografie, foto, film, video en audiovisuele technieken, gehouden worden. Ruim 1200 exposanten uit 35 lan den hebben zich aangemeld voor deelname. Het totale beursopper vlak zal dit maal uitgebreid worden tot 128.000 m2. Er zijn 33 deelne mende firma's uit ons land. In Hal 13 die in 1980 gedeeltelijk benut werd, zal het z.g. centrum voor bioscoop- en televisietechniek gevestigd zijn waaraan 184 exposan ten deelnemen, waarvan 71 uit de Duitse Bondsrepubliek en 113 uit andere landen. Naast bioscoopprojectie-apparatuur zullen ook -inrichtingen te zien zijn. Zoals sinds 1974 het geval is, zal de beurs ook dit jaar alleen toeganke lijk zijn voor vakbezoekers. In 1980 waren dat er 130.000 waarvan 23.900 wederverkopers en 97.900 gebruikers uit alle sectoren van het bedrijfsleven, overheid, onderwijs, reclame enz. Evenals andere jaren is het ook nu weer mogelijk om met reductie in de voorverkoop in Nederland toe- gangskaarten te bestellen bij: Nederlands-Duitse Kamervan Koop handel, Postbus 80533, 2508 GM Den Haag, tel. 070-651955. 11 James Glickenhaus en Ken Wahl op Schiphol Foto NFP

Film | 1982 | | pagina 13