yCj Kp^i BONDSRAAD 1982 y rS^| -■' - - SS'l5S2 éSË^^ Rede van de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, ter opening van de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad op 22 juni 1982 Dames en Heren, Ik heet U hartelijk welkom op deze jaarlijkse vergadering van de Bonds raad. Dit welkom geldt in het bij zonder onze ereleden, de heren P.J.N.R. Ooms en J.P.M.A. Smul ders. In de samenstelling van de Bonds raad zijn sinds de vorige jaarverga dering enige wijzigingen gekomen. Als nieuwe leden van de Bondsraad begroet ik de heren A. Denker, W. van Dommelen, E.J. Katz en B.F. M.A. Schiphorst. Ik ben ervan over tuigd, dat zij een positieve inbreng zullen hebben in onze raad en in de afdelingsbesturen waarin zij zijn be noemd. I k zeg de scheidende Bonds raadsleden de heren L. van Praag, M. van Praag, Drs. M. Sanders en P. Silvius dank voor hetgeen zij uit dien hoofde hebben verricht in het algemeen bedrijfsbelang. Het valt mij vooral moeilijk afscheid te ne men van de heer L. van Praag, die vanaf de instelling van de Bonds raad van ons college deel heeft uit gemaakt. Ik hoop, dat er wegen zul len worden gevonden hem opnieuw bij ons werk te betrekken, zodat wij weer kunnen profiteren van zijn kennis van zaken, ervaring en in zicht. Ik wens de heer Sanders van af deze plaats veel succes in zijn nieuwe boeiende werkkring toe. De heer Silvius krijgt straks nog een aparte behandeling. Bedrijfsresultaten Het bioscoopbezoek en de bioscoop recettes hebben zich in het afgelo pen jaar niet gunstig ontwikkeld. Een daling van het bezoek met 4 1/2 procent en gelijkblijvende re cettes zijn op zichzelf niet alarme rend. Het is evenwel verontrusten der, dat het verschijnsel van een ge leidelijk wat teruglopend bezoek zich sedert 1978 voordoet en gezien de cijfers van de afgelopen maanden krijg ik bepaald niet de indruk, dat dit beeld in 1982 zal veranderen. De recette-ontwikkeling geeft onder invloed van het prijsverloop, dat vooral ook het gevolg is van de ves tiging van nieuwe bioscopen, een wat afwijkend beeld, maar zij is, bij een gemiddelde landelijke stijging de laatste drie jaar met 2 procent per jaar, volstrekt ontoereikend. Niet alleen ontoereikend met het oog op de normale kostenstijgingen, maar in het bijzonder in verband met de omvangrijke en hoge inves teringen die de bioscoopexploitan ten hebben verricht. De Nederlandse bioscoopsituatie is dankzij de investeringen hierdoor aanzienlijk verbeterd. Het bioscoop bedrijf heeft de achterstand opgelo pen na de reeks van sluitingen in de zestiger jaren geheel ingehaald. Het aantal bioscopen benadert het ooit hier bereikte maximum. Inrichting en outillage voldoen aan de heden daagse eisen. De bioscoopcom- 1

Film | 1982 | | pagina 3