BOEZEM VRP#D vervolg van pagina 1 première en de televisie-uitzending worden verkort van minimaal 40 maanden tot minimaal 24 maanden. Van de termijn van 24 maanden zal naar boven of beneden kun nen worden afgeweken, afhankelijk van het verloop van het bioscoop bezoek aan een dergelijke film. Voor films die uitsluitend bestemd zijn voor vertoning in filmhuizen, is de minimum termijn bij co- produktie 12 maanden. Ook ten aanzien van deze termijn geldt de mogelijkheid van afwijkingen naar boven of beneden al naar gelang het bezoekcijfer. De regeling geldt voor een termijn van 2 jaar, met dien verstande, dat de werkgroep periodiek zal bij eenkomen teneinde zich tijdig over eventuele aanpassingen te beraden. Het zou onjuist zijn te concluderen, dat een volwaardig co-produktie- akkoord uit de bus is gekomen. De betekenis van de bereikte over eenstemming bestaat hierin, dat zij de mogelijkheid insluit uit te groei en tot een regeling van zodanige aard, dat de televisie als co-produ- cente van speelfilms een vaste en wezenlijke plaats zal innemen. De rol van de televisie is ten opzichte van de speelfilm tot nu toe voor namelijk een passieve, doordat zij de speelfilm aanwendt als een re latief zeer goedkopp en daarnaast ook nog zeer populair medium ter voorziening in schier onverzadig bare programmeringsbehoeften. De televisie is hierdoor wat de film-en bioscoopsector betreft allereerst een sterk bevoorrechte concurrente. Er moet nog heel wat gebeuren, voordat de samenwerking tussen 'Film' en 'Televisie' kan worden be stempeld als een reëel en redelijk partnership. v.T. Ter gelegenheid van de première van de film 'Twee pechvogels in de rimboe', organiseerde distribu teur Concorde Film een bliksem bezoek aan Amsterdam van hoofd rolspeler Pierre Richard en regis seur Francis Véber. Op maandag 2 augustus zijn de op namen begonnen voor de tweede komische speelfilm rond André van Duin onder de titel 'De Boezem vriend'. Vooraf werd een kennismakings bijeenkomst georganiseerd voor cast, crew en financiers. Op de foto op de voorgrond André van Duin, Vanessa en André Hazes. Staande van links naar rechts: cameraman Frans Bromet, regisseur Dimitri Frenkel Frank, art-director Roland de Groot, producent Joop van den Ende en componist Tonny Eyk. De film zal met Kerstmis in de bio scopen te zien zijn. Uitvoerend producent is Gijs Versluys. De dis tributie wordt verzorgd door Euro- Centrafilm. foto: Hans Nijman foto: Ted Dukkers

Film | 1982 | | pagina 11