jaar weer een forum organiseren. Op dinsdag 28 september zal in het Jaarbeurs Congrescentrum de uit reiking van de Grote Prijzen van de Nederlandse Film plaatsvinden. Er zijn negen Gouden Kalveren be schikbaar voor de volgende catego rieën: beste lange speelfilm, beste korte speelfilm, beste documen taire, beste acteerprestatie, vakprijs geluid, vakprijs montage, vakprijs camera, een wisselende vakprijs en de Cultuurprijs. Het Utrechts Nieuwsblad heeft weer de Prijs van de Nederlandse Filmkritiek be schikbaar gesteld. Het Genootschap van Nederlandse Speelfilmmakers zal een Aanmoedigingsprijs uitrei ken. Na de prijsuitreiking zal dan de we reldpremière volgen van de nieuw ste speelfilm van Nouchka van Brakel 'De koele meren des doods" geproduceerd door Matthijs van Heijningen met Renée Soutendijk en Derek de Lint in de hoofdrollen. Op woensdag 29 september worden op het festival de prijswinnende films nogmaals vertoond. Knokken voor Twee is de titel van Karst van der Meulen's nieuwste —zesde speelfilm. Ook nu weer blijft hij zijn geliefde specialisme, de jeugdfilm, trouw. Het ligt dan ook voor de hand dat kinderen hierbij weer een belang rijke rol krijgen opgedragen. Hoe wel pas kort geleden (het is weer zomervakantie) de opnamen zijn gestart, is Van der Meulen al ge durende een lange periode bezig de kinderen vertrouwd te maken met 'het vak'. Tijdens de hele opname periode is ook nog een speciale kin- dercoach aanwezig om ze zo veel mogelijk te kunnen opvangen bij voorbeeld tijdens langere periode van nietsdoen. Dat dit soort maatregelen hun vruchten afwerpen is vooral duide lijk te merken aan het volkomen ongedwongen gedrag van de kinde ren. Naast de tien kinderen die spreken de rollen vervullen, zijn in de cast een groot aantal volwassen acteurs opgenomen. Kinderen hebben nu eenmaal ouders, hoe lastig dat soms voor ze kan zijn. In dit geval vooral voor Freddie, die het eeuwige ge ruzie van zijn ouders beu is en van huis wegloopt. Bij zijn vriendinnetje Saskia vindt hij een schuilplaats en wordt hij opgenomen in haar vriendenkring, waar ook al een groot probleem leeft: hun 'klup- huis' moet worden afgebroken. Ze zoeken zich suf naar een nieuw onderkomen en dat gaat allesbe halve van een leien dakje: compli caties, onverwachte gebeurtenissen en tumultueuze toestanden zijn het gevolg. Freddie wordt gespeeld door Mi- chael Walma van de Molen en Inge Sliggers kruipt in de huid van Sas- kia. Hun ouders zijn Diana Dobbel- man en Hein Boele en Bram van der Vlugt. Een van de belangrijkste personages is Walter, gespeeld door de acteur/mime-speler Peter Bos, die ook de hoofdrol vertolkt in de televisie-serie 'De Zevensprong', eveneens van Karst van der Meulen. Verdere rollen zijn weggelegd door Annewil Blankers, Sjoukje Hooy- maayer, Ferd Hugas, Marlous Fluitsma, Marjon Brandsma, Jaap Stobbe, Marnix Kappers om er maar willekeurig een paar te noemen en de kinderen Harro Coppens, Git- ty de Gier, Astrid Jongerden, Pas- cale van Moorselaar, Nedja Ens- dorff, Arjan Stroo, Paul van de Berg en Hugo Mackor. Met Kerstmis zal 'Knokken voor Twee' zijn tocht door de Neder landse bioscopen beginnen, gedistri bueerd door Gofilex Film. knokten voor Regisseur Karst van der Meulen (rechts) en acteur De regisseur met een deel van de crew Peter Bos met de medespelende kinderen foto's: Ted Dukkers

Film | 1982 | | pagina 15