2SJ<§<§ir|j<iil<§d]<iiR) Op 27 juli zijn in Londen de opna men begonnen voor de film 'Invi- tation to the wedding' met Joseph Brooks als regisseur en producent. Brooks heeft onlangs zjn eigen pro- duktiemaatschappij opgericht onder de naam Chancery Lane Films. De hoofdrollen worden gespeeld door Sir John Gielgud en Sir Ralph Richardson, die voor het eerst sa men op het witte doek te zien zul len zijn. Het zal eveneens de eerste keer zijn dat Gielgud de rol van een Amerikaan speelt, in dit geval een evangelist uit Los Angeles, Richard son is een Engelse bisschop. Het camerawerk is in handen van Freddie Young, die ook werkte aan 'Lawrence of Arabia', 'Dr. Zhivago' en 'Ryan's daughter'. Brooks componeert ook de muziek die uitgevoerd zal worden door The Royal Philharmonic Orchestra en het St. Paul's Cathedral Boys Choir. In de Pinewood Studios in Enge land is onlangs een begin gemaakt met de opnamen van 'Superman III' Christopher Reeve speelt weer de veelzijdige hoofdrol. Naast hem speelt Richard Pryor de rol van een slimme schurk. Margot Kidder zal ook weer te zien zijn als Lois Lane, zij krijgt echter concurrentie van Annette O'Toole als Lana Lang. Alexander en llya Salkind en Pierre Spengler tekenen voor de produktie en Richard Lester voert weer de regie. Na Pinewood zal nog op lokatie worden gedraaid in Canada en Ita lië. Dudley Moore heeft de hoofdrol- gespeeld in een nieuwe komedie onder de titel 'Lovesick' naast hem zijn Sir Alec Guinness en Elisabeth MacGovern te zien in deze door Marshall Brickman geregiseerde film. onder leiding van Hank Moonjean deze film voor de beide maatschap pijen. Voor de hoofdrollen zijn Burt Reynolds, Loni Anderson, Jim Nabors en Ned Beatty gecontrac teerd. 1981 was een goed jaar voor het eigen produkt in de Duitse Bonds republiek. Was in 1980 het markt aandeel van de Duitse film nog 9.3%, in 1981 steeg dit percentage tot 16. Hoyts' Theatres de 81 doeken omvattende Australische bioscoop keten zal in andere handen over gaan. De huidige eigenaar van dit enorme bioscoopbedrijf een consortium waarin deelnemen de eigenaar van Twentieth Century Fox, Marvin Davis, een aantal van zijn zaken relaties en Aetna Levensverzekerin gen is schriftelijk tot overeen stemming gekomen met de in Mel- bourne gevestigde gebroeders Chaim en Jack Liberman. De beide broers maken deel uit van één van de rijkste families in Australië. Ze bezitten tevens belangen in een ke ten van levensmiddelenzaken, tex tielbedrijven en onroerend goed. Als verkoopsom wordt genoemd een bedrag van ca. A$ 40.000.000,-. Verwacht wordt dat binnen een paar weken de daadwerkelijke ver koop zal plaatsvinden. Overigens verwacht Hoyts' mana- ging director, Terry Jackman, niet dat nu delen van het bedrijf zullen worden afgestoten, zoals in som mige kringen gevreesd wordt. In tegendeel, Jackman toonde zich verheugd dat het bedrijf nu in han den zal komen van een volledig Australische onderneming. speelweek voortaan op vrijdag beginnen en niet op zondag om het publiek voor het weekend een nieuwe film te bieden. Het zal nog wel de nodige problemen geven voordat dit plan gerealiseerd is. In de Verenigde Staten is dit systeem zeer succesvol toegepast en de nieuwe Cannon Classic Cinemas Ltd. verwacht er veel van voor En geland. Filmways Pictures heeft bij monde van Eric Pleskow en Mike Medavoy onlangs het produkt voor 1983 aangekondigd. Voor dit seizoen staan dertien nieuwe films op het programma. Er wordt op dit moment gedraaid voor de film 'Lone Wolf' onder regie van Steve Carver met hoofd rollen van Chuck Norris, David Carradine, Barbara Carrera en Leon Isaac Kennedy. Voor de maand augustus staat het begin van opnamen op het program ma voor 'Breathless' onder regie van Jim McBride met in de hoofd rol Richard Gere. In Mexico staan medio augustus Nick Nolte en Gene Hackman samen voor de camera voor het be gin van de opnamen van 'Under fire' met Roger Spottiswood als regisseur. Eind augustus gaat Woody Allen weer in New York aan de slag voor een nieuwe eigen film waarin hij weer de hoofdrol vertolkt en te vens het script geschreven heeft en de regie voert. Dit alles onder de veelzeggende titel 'Woody Allen untitled'. waren er nog volop problemen met de vermakelijkheidsbelasting. Nog altijd waren er gemeenten die vast hielden aan een onredelijk hoog be lastingspercentage. Door belastingherzieningen in Kam pen, Sliedrecht en Uithoorn was het aantal weer teruggelopen, maar eind 1957 waren er nog 27 gemeen ten die een percentage hanteerden van 30 tot 35%. De voorzitter en de directeur van de Bond voerden met veel gemeentebesturen bespre kingen. Vooral in Overijssel waren veel problemen, in Enschede gingen de bioscopen 'om organisatorische redenen' zelfs twee weken dicht. Ex-stuntman en nu actief regisseur Hal Needham begint 1 augustus aan een nieuwe film onder de ti tel 'Stand on it', dat werd aange kondigd door Ted Nanen, presi dent van Universal Pictures en Ro- bert Shapiro, president van Warner Bros. Yahi Productions maakt 14 In Engeland heeft de Cannon Groep van Menahem Golan en Yo- ram Globus de Classic Cinema ke ten overgenomen. Het gaat hierom de op twee na grootste bioscoopke ten van Engeland bestaande uit 130 doeken verdeeld over 67 theaters. Daarvan bevinden zich er 22 in het West End en 13 in overig Londen. De nieuwe eigenaars gaan een aan tal veranderingen doorvoeren om het bezoek te stimuleren. Zo zal de

Film | 1982 | | pagina 16