Afscheid A.J. Engelsman Op 1 5 juli heeft de heer A.J. Engels man, bestuurder van de Diensten bond FNV en als zodanig werk nemersgedelegeerde en -woordvoer der zowel bij het CAO-overleg als in de Sociale Commissie voor het Bio scoopbedrijf en recentelijk voorzit ter van het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf alsmede bestuurslid van de Stich ting Vrijwillig Vervroegde Uittre ding voor het Bioscoopbedrijf, tij dens een druk bezochte receptie in Woerden afscheid genomen van het FNV. Hij zal binnenkort een belangrijke functie aanvaarden bij de VARA- televisiedienst. Tijdens de receptie was de Bond vertegenwoordigd door afgevaardig den van de werkgeversdelegatie bij het sociaal overleg en werd de schei dende functionaris, met wie gedu rende een vijftal jaren op construc tieve wijze is samengewerkt, een ge schenk aangeboden. H. Hubert 40 jaar bij Tuschinski Theaters Onlangs vierde de bedrijfsleider van het Amsterdamse Tuschinski Thea ter zijn veertigjarig jubileum bij de gelij-knamige organisatie. De heer Hubert is voor velen een bekende verschijning binnen het film- en bioscoopbedrijf. Mede dankzij zijn inspanningen en die van het personeel is zo menige feestelijke première een buitenge woon succes geworden. Wij hopen dat de heer Hubert nog vele jaren het gastheerschap van het Tuschinski Theater zal ver vullen. 18 Scenariowedstrijd In het kader van de Nederlandse Filmdagen is een scenariowedstrijd voor de jeugd uitgeschreven met als thema 'Dromen'. De jury, bestaan de uit Karst van der Meulen (regis seur), Hans Klap (directeur Film academie), Max van Praag (Joop van den Ende Produkties), Karin Punt (Filmacademie/produktiestu- dente) en Peter Kanters (Cinecen- trum) heeft uit de 77 ingezonden scenario's de volgende bekroond: Nicoline van de Berg, uit Exloo, 17 jaar met als ondertitel voor de film "Vredesbeweging", Jacco Groen, uit Assen, 17 jaar, met "Va dertje tijd", Helle Hendriks, uit Ber- lipum, 14 jaar, met 'De Taart', Aya Kamphorst, uit Huizen, 16 jaar met "Het standbeeld" en Fabiënne Meershoek, uit Hilversum, 12 jaar, met "Dromenland". De 5 kinderen mogen zelf hun sce nario verfilmen met behulp van de vijf bekende speelfilm-regisseurs, Karst van der Meulen, Guido Pie- ters, Fons Rademakers, Paul Ver hoeven en Wim Verstappen. De twee kinderen die aan Karst van der Meulen en Paul Verhoeven zijn ge koppeld mogen een dag op de set kijken bij respectievelijk de nieuwe kinderfilm van Karst van der Meu len en bij de opname van "De vier de man". De opnamen van de vijf twee-minuten filmpjes vinden plaats eind juni en eind augustus. Cinecen- trum en de Filmacademie realiseren dit project. Het filmmateriaal wordt door Kodak beschikbaar gesteld. In Den Haag was Concorde Film één van de medesponsors van de Haagsche Paardedagen, waarbij het publiek duidelijk geattendeerd werd op de drie zomerfilms van dit film verhuur kan toor. De nieuwe vorm voor audio-post- produktie van Cinecentrum De beelddrager behoeft niet meer uitsluitend film te zijn. Videotape heeft zijn plaats veroverd en is niet meer weg te denken uit onze sa menleving. De geluidsstudio's zijn nu onafhan kelijk van het soort beelddrager. Centraal staat de nieuwste Telefun- ken computer voor de koppeling van de beeld- en geluidsunits. De software is voor een belangrijk deel door Cinecentrum zelf ontworpen. Een 16-sporen multi-track en een aantal 2 sporen tape-machine bren gen elk geluid door tijdkode ge stuurd - exact op zijn plaats in het programma, 'spat-sync' in vakjar gon. Stemopnamen, lipsyncdubbing, mu ziek en effectensynchronisaties en mixages kunnen probleemloos wor den gerealiseerd. Met dit nieuwe systeem kunnen ook specifieke geluidsprodukties optimaal worden afgewerkt. Enkele kenmerkende voorbeelden zijn au- dio cassette programma's voor meervoudige verspreiding, radio commercials in klankbeelden.

Film | 1982 | | pagina 20