HEINEL Het nieuwe hart van Tilburg CINEMA Sinds begin september vorig jaar draait in Tilburg Cinema Heuvel poort. Een buitengewoon smaakvol en lu xueus complex van vijf bioscopen in het hart van Tilburg. Men heeft daar de zaken bijzonder grootschalig aangepakt in het cen trum is een groot oppervlak van de oude bebouwing gesloopt om plaats te maken voor een groot multi-functioneel centrum. Er verrees een gebouw waarin naast een hotel, winkelruimten, kantoor ruimten, showrooms, een parkeer garage en flats ook ruimte was voor vijf bioscopen. Balletje aan het rollen Dit nieuwe paradepaard van de Bio scoop Exploitatie Maatschappij (B.E.M.) is mede tot stand gekomen dankzij een initiatief van Mevrouw Van der Waarden, die met de B.E.M. afspraken maakte over de overname van de N.V. Chicago. De eerste besprekingen dateerden al van 1976. In de loop der jaren is de zaak verder uitgekristalliseerd het geen uiteindelijk geleid heeft tot het indienen van de bouwaanvrage in september 1978. Vanaf die da tum heeft men zich bij de B.E.M, zeer intensief bezig gehouden met het realiseren van dit tweede grote complex van dergelijke omvang dat deze maatschappij nu in het zuiden van ons land exploiteert. Apart De bijzondere bouwkundige inte gratie van deze vijf bioscopen met de bijbehorende nevenruimten zoals foyers en technische voorzieningen, vroeg om een speciale aanpak. Voor het bouwkundige deel deed men een beroep op het Architectenbu reau Van Oerst. Op een zeer bijzon dere wijze is men er in geslaagd het theatercomplex te maken tot 'de

Film | 1982 | | pagina 6