_-^UVEI JOKT CINEMA ziel' van het gehele object op zich. Het hart wordt gevormd door de bioscopen. De kassa's bevinden zich op de begane grond op een strate gisch kruispunt van overdekte win kelstraten en direct daarachter treft men de lift en het brede van mar meren wandbekleding voorziene trappenhuis aan die de bezoekers naar de zaal van hun bestemming leiden. Interieur Voor het interieur werd binnen huisarchitect R. Govers aangetrok ken, die in nauw overleg en onder begeleiding van de B.E.M.-directie de opdracht kreeg om de huisstijl van de B.E.M, duidelijk herkenbaar te maken in het geheel. De zalen en de beide foyers op de eerste en de derde verdieping ademen een sfeer van luxe en rust uit, die iedere be zoeker onmiskenbaar onder de in- duk brengt en de illusiesfeer van film en glamour nog een extra ac cent geeft, zodat men zich echt 'uit' voelt. Techniek De cabines zijn uitgerust met de modernste projectie-appratuur, de zalen 1, 2 en 4 zijn voorzien van dolby-stereo geluid met effect, de zalen 3 en 5 bezitten en dolby-mo- no-installatie. Vanzelfsprekend is het gehele complex voorzien van airconditioning. Een ringleiding voor gehoorgestoorden en een inva lidentoilet behoren ook tot de standaardvoorzieningen. Het totale bioscoopgebeuren omvat een oppervlakte van maar liefst 2500 vierkante meter. Een opval lend nieuwtje is de laagspanning halogeenverlichting in alle zalen en foyers. De investering was hoger, de levensduur van de elementen is ech: ter langer en het energieverbruik is 15 procent per jaar lager. van boven naar beneden: zaal 1 zaal 2 zaal 3 foto's: Ted Dukkers

Film | 1982 | | pagina 8