FILM Wij zijn verhuisd! nieuw adres vanaf 1 oktober: Harry Klooster Promotions Weesperstraat 11 1398 XT Muiden tel. 02942-1707/ 4928 KAMPHÖNER STOELEN CHEECH &CHONG FESTIVAL AMSTERDAM 1982 Van geheel ander kaliber was het "Cheech Chong Comedyfestival", dat gelijktijdig in Tuschinski in Am sterdam plaatsvond. Deze week kwam geheel in de tra ditie van de heren Cheech en Chong volledig door een toeval in Amster dam terecht. Richard 'Cheech" Marin en Tommy Chong, twee in Amerika razend po pulaire komieken met een enigszins overjarige hippy-achtige uitstraling zijn nu al zo'n tien jaar bezig met muziekmaken en films. In Europa echter moet de grote doorbraak nog steeds komen en ook het laatste Cannes-festival bleek bepaald niet gevoelig voor de produkten van hen beiden. Een enigszins ongeregelde tocht door Europa na de afwijzing in Cannes, bracht Chong, de zake lijke helft van het duo, vervolgens naar Amsterdam. En ter plekke be sloot hij' dat daar de zegetocht door Europa zou moeten beginnen. Con tacten werd gelegd met Tuschinski. Een snelle reactie volgde en het eerste Cheech Chong festival was niet alleen geboren maar daverde vervolgens ook met inzet van ver eende krachten van Tuschinski me dewerkers en anderen een week lang over het bioscoopdoek. Zoals de plannen er nu uitzien, dient hieruit een jaarlijks terugke,- rende happening te groeien. Gezien de korte tijd van voorberei ding in juni had niemand van een dergelijk festival ook maar ge hoord - werd alles nu nog op een redelijk bescheiden schaal opgezet. Dat nam niet weg dat het publiek in grote getale het theater heeft kun nen vinden en ook dat de reacties onverdeeld gunstig waren. Naast de première van Cheech en Chong's nieuwste film "Things are tough all over" vond ook de eerste Nederlandse voorstelling plaats van de laatste Monty Python film "Live at the Hollywood Bowl", evenals van "Grease II', "Victor, Victoria" van Blake Edwards met uiteraard Julie Andrews, en"theyall laughed" die toevalligerwijs ook in het Utrechtse programma was opgeno men in het kader van het overzicht van films van Robbie Muller plus een hernieuwde uitbreng van Mei Brooks's alternatieve western "Bla zing Saddles". Hoogtepunt van het programma was gereserveerd voor de zaterdag avond met een live-optreden van de heren zelf voor het eerst na vier jaar weer lijfelijk op een toneel. Het fabriceren, leveren en plaatsen van: Bioscoopstoelen Theaterstoelen Congreszaalstoelen Stoelen voor concertzalen Stoelen voor Culturele Centra FIRST ANNUAL Heinrich Kamphöner Postfach 369 4904 Enger (Westf.) tel. 05224 - 2353 of 3051 agent voor Nederland: J.D. Blankestijn Postbus 106 3940 AC Doorn tel. 03432 - 2985

Film | 1982 | | pagina 11