jaarverslag 1981 van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie Recentelijk verscheen het verslag van Bio over het jaar 1981. Daaruit blijkt dat de opbrengst van de beide collectes samen de hoogste was, die ooit werd bereikt: f 784.000,-. Naast de grote inspanningen die bioscoopexploitanten en hun perso neel zich getroosten om deze collec tes te laten slagen, is wellicht ook het feit dat Bio in dat jaar is begon nen meer bekendheid aan haar werkzaamheden te gaan geven een open dag in september was bijvoor beeld een opmerkelijk succes: het centrum kon 600 belangstellenden begroeten - hiervoor ook in meer dere of mindere mate verantwoor delijk. Juist deze collecte-opbrengsten ma ken het Bio mogelijk om naast de revalidatie- en onderwijstaak extra onderzoek te initiëren en uit te voe ren ten behoeve van het gehandi capte kind. Mede daardoor ook konden de bestaande samenwer kingsverbanden met de drie Techni sche Hogescholen in Nederland Delft, Eindhoven en Twente - worden versterkt. Nieuwe samen werkingsovereenkomsten zijn even eens in voorbereiding met de Afde ling Orthopedagogiek van zowel de Rijks Universiteit te Utrecht als de Katholieke Universiteitte Nijmegen. De al jaren optredende verschuiving van het accent van klinische behan deling naar dagrevalidatie zette zich ook nu weer verder voort: verbeter de vervoersmogelijkheden, waar door kinderen uit een omtrek van 30-40 kilometer dagelijks of een enkele keer per week naar Bio kun nen worden gebracht en daarnaast woningaanpassingen en beschikbare hulpmiddelen hebben meegewerkt aan de mogelijkheid voor de ouders om hun kinderen zelf thuis op te kunnen voeden. Per 31 december ondergingen 44 kinderen en klinische behandeling en 139 patientjes maakten gebruik van de dagbehandelingen. Negen vijftig peuters van 0-3 jaar - ont vingen een zogenaamde vroegbe- handeling. Tenslotte werden 8 kin deren met M(inimal)B(rain)D(dys- function) een nieuw project behandeld. Het totaal aantal ver- pleegdagen ten behoeve van de in terne kinderen bedroeg 17.038 tegen 16.715dagrevalidatiebehande- lingen. De orthopedische werkplaats, onge veer 20 jaar geleden op zeer be scheiden schaal gestart met één man in een klein hokje, is inmiddels uit gegroeid tot een goed geoutilleerde instrumentmakerij met een bezet ting van 14 man. Op dit moment is ook nog slechts een deel van de daar vervaardigde apparaten nog be stemd voor de kinderen uit het eigen centrum. Ook diverse andere instellingen en particulieren kunnen profiteren van de in de loop van de jaren opgedane uitgebreide know how. Uiteraard hield Bio zich ook in 1981 intensief bezig met uitvoe ring en opzet van een verscheiden heid aan gespecialiseerde projecten. In dit korte bestek echter zou het te ver voeren hierop per project die per in te gaan. Een aantal daarvan overigens zijn al in nummer 33 van dit blad meer uitgebreid aan de or de geweest. Grand Prix voor Nederlandse film Het afgelopen Internationale Film festival van Hyères heeft voor de Nederlandse film een groot succes opgeleverd. Filmmaker Eric de Kuyper mocht uit handen van de Joris Ivens de Grand Prix in ont vangst nemen voor zijn film 'Casta Diva'. De film is geheel gefotogra feerd in bijzondere zwart/wit tin ten, gedeeltelijk zonder geluid. De ze produktie werd mogelijk ge maakt door een subsidie van CRM. De film geeft een persoonlijke stu die in het observeren van gebaren, bewegingen en gedrag van mannen. Niet mannen onder elkaar, wél mannen geconfronteerd met zich zelf, met hun eigen lichaam, met hun eigen lichamelijkheid. Het ob serveren gebeurt beter in stilte: daarom is Casta Diva ook een groot deel stom. De beelden spreken, zo als weleer in de stomme film. Senai4o en regie: Eric de Kuyper, fotografie: Michel Houssiau; mon tage: Ton de Graaf f; produktie: Frans Rasker; vertoningsduur: 105 minuten. Met Paul Verstraten, Jack Post, Hu go Hilgers, Paul Ru ven, Wal ter Nuyens, Rik Roesems, Emile Pop- pe. Jan Simons, Ben Kettenis en met een bijzonder optreden van Gérard Lemaftre. Franse filmprijzen 1982 Van het Centre National de Ciné- matographie te Parijs werd het be richt ontvangen dat de volgende Ne derlandse films zijn bekroond. Mention de Qualité en Prix HETTREINHUISJE Producent: Peter Brouwer; Regisseur: Paul Driessen ISOLEMENT Producent: Ruimzicht Regisseur: G.P. van Helst Mention de Qualité: MEVROUW VAN DER PUTTE Producent: Hollandia Filmproduk- tie; Regisseur: Roy Logger SLECHTHOREND Producent: Boud Smit Regisseur: Jacquesv.d. Noordt 11 Eric de Kuyper en cameraman Michel Houssiau tijdens Casta Diva

Film | 1982 | | pagina 13