FESTIVALS Vrijwel gelijktijdig hebben zich in ons land drie filmfestivals/manifes taties afgespeeld. Eén in Utrechten twee in Amsterdam. Alle evenemen ten overigens waren volstrekt ver schillend van opzet en programme ring. Internationaal Industrieel Film Congres Van 20 t/m 24 september jl. heeft in het nieuwe RAI-complex te Am sterdam het 23e Internationale In dustriële Film Congres plaatsgevon den dat een groot succes voor de or ganisatoren is geworden. Het congres werd bijgewoond door ruim 300 deelnemers en begeleiden de dames, waarvan circa 80 procent buitenlanders. Voor de laatste maal is dit congres in 1972 in Amsterdam gehouden en sindsdien speelde zich het achter eenvolgens af in Parijs, Helsinki, Montreux, Londen, Berlijn, Wenen, Stockholm, Kopenhagen en Turijn. Aan het slot van het congres werd aangekondigd dat in 1983 Londen als gastheer zal optreden en dat het de bedoeling is dan ook het video medium in het officiële programma op te nemen. Er waren ditmaal niet minder dan 123 films ingezonden door 17 lan den, waaronder de Nederlandse in zending, bestaande uit 15 films. 15 Films is het maximale aantal dat volgens de internationale regels per land mag worden ingezonden, maar ondanks het feit dat wij dit maxi mum hebben gehaald en dat onze inzending bepaald niet slecht was, zijn de Nederlandse films helaas niet in de prijzen gevallen. Voor zover wij hebben kunnen nagaan was het voor het eerst in het 23-ja- rig bestaan van dit Industriële Fes tival, dat Nederland buiten de prij zen bleef en het is extra jammer dat dit gebeurt juist nu wij als gastland zijn opgetreden. In de 8 categorieën die het Indus triële Festival kent, gingen ditmaal drie eerste prijzen naar Frankrijk, dat tevens de hoofdprijs, de zogehe ten Grand Prix, verwierf; drie eerste prijzen gingen voorts naar West- Duitsland en twee eerste prijzen naar Engeland. Bovendien was er nog de jaarlijkse Infor-prijs; de jaarlijkse prijs van de F.E.I.G. (Free Enterprise Informa tion Group) en tenslotte de zoge heten I.Q.-prijs (International Quorum) die voor de eerste maal werd uitgereikt. Al deze prijzen gin gen naar Franse films, waarmede Frankrijk de aboslute kampioen mag worden genoemd. Een volledig overzicht van de prij zen is aan het slot van dit artikel opgenomen. Het congres zou op 20 september worden geopend door Zijne Kon- ninklijke Hoogheid Prins Claus, maar deze moest wegens ziekte worden vervangen door Mr. Pieter van Vollenhoven. Vervolgens werd een welkomstwoord gesproken door Mr. C. van Veen, voorzitter van de Raad van Nederlandse Werk geversverbonden, zijnde de organi sator van het congres. Deze offici ële gebeurtenis werd gevolgd door de vertoning van een film die ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van het T.N.O. in opdracht van deze organisatie; de Voorlichtings dienst Wetenschapsbeleid en de E.V.D. (Exportbevorderings- en Voorlichtingsdienst) was geprodu ceerd door Multifilm onder de titel "It's Incredible, It's from Holland". Na een korte ontvangst door de or ganiserende werkgeversverbonden, begonnen vervolgens in twee zalen de filmvertoningen en deze hebben vrijwel zonder onderbreking voort geduurd t/m vrijdagmorgen 24 sep tember. Op vrijdagmiddag vond de prijsuit reikingen plaats, gevolgd door een afscheids- en slotdiner in de balI- zaal van het Hilton Hotel te Am sterdam. I n de loop van de week waren voor namelijk in de avonduren nog tal van evenementen georganiseerd, waarvan wij noemen: een receptie in het Van Gogh- museum door de Gemeente Am sterdam en het Ministerie van Economische Zaken. een zanguitvoering in het Con certgebouw; een ontvangst door Kodak in het restaurant van de Floriade; een Oud-Hollands feest, aangebo den in en om het kasteel Neder- horst door de Toonder/Geesink/ Multi-groep; een receptie in de Heineken Brouwerij te Amsterdam. Daarnaast was er nog een uitgebreid excursieprogramma, bedoeld voor de begeleidende dames, waarbij onder andere voorkwam een bezoek aan de Zaanse Schans; een bezoek aan het nieuwe land van Almere; foto's pagina 2: links: De openingtoespraak van Mr. Pieter van Vollenhoven. rechts: Drie van de organisatoren in gesprek met Mr. Pieter van Vollenhoven. V.l.n.r.: Mr. S. Keesen, voorzitter van de internationa le jury, G. van Dorth (VNO) algehele leiding. Drs. W.J. Melgert (TNO) algehele leiding en Mr. Pieter van Vollenhoven. onder: Voorde Hollandse partij in Nederhorst den Berg was op het terrein van het Kasteel een grote tent geplaatst, waarin zich een vrolijk typisch Hollands eetfeest afspeelde. hiernaast: Beelden van het zeer geanimeerde slotdiner in het Hilton Hotel te Amsterdam. foto's: N.F.P.

Film | 1982 | | pagina 5