Onder de titel "De werkelijkheid van Jan Vrijman" werd deze soms controversiële film geëerd met een retrospectief van een groot aantal films uit zijn omvangrijke oeuvre en een tentoonstelling in het exposi- tiehuis van het Cultureel Centrum 't Hoogt, die op 24 september werd geopend door H.J.A. Hofland. Zondagmiddag was de beurt aan de wellicht volgende generatie filmma kers. Uitgaande van het thema "Dromen" mochten vijf jeugdige scenaristen, winnaars van de door Cinecentrum en de Nederlandse Film en Televisie Academie georga niseerde scenariowedstrijd, de filmpjes vertonen die ze in de afge lopen tijd met zoveel inzet en en thousiasme en onder de vakkundi ge leiding van meer in de techniek doorknede "collega's" hadden ge maakt. Onder eindregie van Guido Pieters is een vijf luik samengesteld, dat te zijner tijd door Euro-Centra- film als voorprogramma zal worden ingezet. Een belangrijke plaats werd ook in geruimd voor die filmers die in 1946 weer de draad van de Neder landse filmproduktie oppakten. In het al eerder genoemde programma "Vóór de nieuwe golf" vinden we foto's pagina 6: boven: Jos Stelling tijdens zijn openingstoe spraak. onder: de winnaars van de Gouden Kalveren v.l.n.r. Marleen Gorris, Pjotr van Dijk, Rudolf van den Berg, Rijk de Gooyer, Theo van de Sande, Hans van Dongen en Dan Ireland foto's pagina 7: linksonder: de door Tuschinski ter beschik king gestelde apparatuur in het Jaarbeurs Congrescentrum, bediend door een ploeg onder leiding van de heer D.J.H. Swart rechtsboven: Orlow Seunke, Gerard Thoolen en Dorijn Curvers na de première van "De smaak van water" midden: de jury, v.l.n.r. René Solleveld, Ellen Waller, Roeland Kerbosch, Natascha Emma- nuels, Ate de Jong, Robbe de Hert, Nico Scheepmaker, Thijs Ockersen en José Kersten onder: Bloemen voor Renée Soutendijk en Nouchka van Brakel van producent Matthijs van Heyningen. foto s: Jan Schut

Film | 1982 | | pagina 9