Presentatie 'Wordt Verwacht' Op 13 oktober jl. vond in de Win tertuin van het Miranda Paviljoen in Amsterdam de jaarlijkse uitreiking plaats van de brochure 'Wordt Ver wacht' aan de vertegenwoordigers van de landelijke pers. Deze uitgave werd voor de zestiende maal in suc cessie door het Bondsbureau samen gesteld met medewerking van de le- den-filmverhuurders. Tegelijkertijd presenteerde Phoenix Film uit Wageningen de affiche ka lender die voor de tweede keer is uitgegeven. Nog fraaier uitgevoerd en dit jaar ook voorzien van een se rie affiches op ansichtkaart-for maat. Voor nadere inlichtingen bel len met het Molenstraat theater te Wageningen: 08370-14029. Viditel in Cinema International Op de Contactmiddag van dinsdag 5 oktober jl. in Cinema Internatio nal in Amsterdam vond een bijzon dere presentatie plaats van het me dium Viditel en dan in het bijzon der in verband met het film- en bio scoopbedrijf. Directeur G. Versteeg van het Publi citeitsbureau AAAA in Den Haag had de plaatsing van een groot aan tal monitoren in zaal en foyer ver zorgd en gaf een uitgebreide expli catie omtrent de filmagenda zoals die op dit moment sinds ruim een jaar door zijn firma in Viditel ver zorgd wordt. Dankzij medewerking van Sony im porteur Brandsteder kon het geheel ook nog gevolgd worden op een grootbeeld tv-projector. De plaats vervangend projectleider van Vidi tel, Ir. J. Geresse hield een inleiding om de aanwezigen de beweegrede nen van de PTT rond de invoering van dit nieuwe medium duidelijk te maken. Na afloop van de filmvertoning wer den de aanwezigen in de gelegen heid gesteld om nader kennis te ma ken met Viditel. Geïnteresseerden in deelname aan de bioscoop- en filmagenda in Vidi tel kunnen contact opnemen met Publiciteitsbureau AAAA, Boslaan 241, 2594 NE 's-Gravenhage, tel. 070-476151. 12 Operateurscursus Sedert enige tijd wordt door een commissie van deskundigen uit het bestuur van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel, gewerkt aan een al gemene herziening van het praktijk gedeelte van de schriftelijke opera teurscursus. Hoewel in de afgelopen jaren voort durend pogingen zijn gedaan om door middel van schriftelijke toe lichtingen en/of aanvullingen de les sen zoveel mogelijk up to date te houden, werd het noodzakelijk ge oordeeld de zaken thans grondig aan te pakken en wel door het her schrijven van het lesmateriaal. Er wordt naar gestreefd om in janu ari 1983 zover met de werkzaamhe den gereed te zijn dat de eerste cur sus in de nieuwe vorm in die maan den kan beginnen. Deze cursus zal vergezeld gaan van een mondelinge regionale begeleiding. Intussen wordt door vakleerkrach ten gewerkt aan een herziening van het ontwerp Lichttechniek zodat gegadigden voor het tweede deel van de cursus hun studie binnen kort eveneens kunnen voortzetten. Eretekens Het Hoofdbestuur heeft de volgen de eretekens toegekend: In goud (25 jaar): Aan de heer H. Tuininga, N.V. Cine- centrum. In zilver (10 jaar): Aan de dames M.A. Schravenmade, Meerburg Theaterbeheer B.V., A. van Hoeyen-Malestein, Th. Verploe- gen en D.C. den Hartog, Jogchem's Theaters b.v.; en de heren G. Bürle- son, Nederlands Laboratorium voor Filmtechniek B.V., P.J.M, de Wit, Bioscoopexploitatie Alkmaar B.V., P.J. Burgemeesteren G. Vunderink, Jogchem's Theaters b.v.

Film | 1982 | | pagina 14