Afscheid O.P. Besseling In de jaarvergadering van het be stuur van het Instituut voor Oplei ding van Technisch Bioscoopperso neel gehouden op 2 november jl., heeft de heer O.P. Besseling die se dert de oprichting van het instituut in 1947 deel van het bestuur heeft uitgemaakt, zijn functie neergelegd. Evenals de heer W.F. Dubbeldeman die zich enige tijd geleden terug trok, heeft de heer Besseling al tij dens de oorlog samen met de heer Bosman plannen beraamd om te ko men tot een Technische Commissie en een opleidingsinstituut voor ope rateurs en deze plannen zijn dade lijk na de oorlog door de Bond gere aliseerd. Tijdens de zittingsduur van de heer Besseling heeft zich op het terrein van de operateursopleiding zeer veel afgespeeld en hij heeft daarbij steeds een actieve rol vervuld. Er zijn aanvankelijk in Amsterdam en kele mondelinge cursussen in de Handelsschool aldaar georganiseerd en in 1948 kwam de eerste schrifte lijke cursus tot stand bestaande uit 80 lessen, waaraan door meer dan 300 leerlingen werd deelgenomen. In de loop der jaren zijn deze aan tallen geleidelijk gedaald en tenslot te gestabiliseerd op een gemiddelde van 60 a 70 cursisten per jaar, zijn de ongeveer het jaarlijks verloop in het operateursbestand. Er zijn in die periode een kleine 2000 Praktijk Certifikaten en ope rateursdiploma's A/B uitgereikt, terwijl 66 C-diploma's zijn afgege ven. Als gevolg van de automatise ring is het operateursbestand van ruim 1 500 personen in het begin in gekrompen tot ongeveer 400 man voor het gehele land. Dit heeft ui teraard zijn invloed gehad op de op leiding, hetgeen niet wegneemt dat mede op sterke aandrang van de heer Besseling thans wordt gewerkt aan een vrijwel totale herziening van het cursusmateriaal. De afscheidswoorden aan het adres van de heer Besseling, uitgesproken door de voorzitter van het bestuur, Drs. W.J.A. van Roosmalen, gingen vergezeld van enige geschenken en de allerbeste wensen voor nog vele jaren in goede gezondheid. In zijn dankwoord memoreerde het scheidende bestuurslid enige karak teristieke gebeurtenissen uit zijn lange bestuursperiode en legde hij er de nadruk op steeds met veel ge noegen aan het bestuurswerk te hebben deelgenomen. Op een gege ven moment moet men echter af stand kunnen nemen en dit tijdstip achtte hij thans aangebroken. Na af loop van de bestuursvergadering zijn tijdens een geanimeerde lunch talrijke herinneringen uit het soms turbulente verleden van de Stich ting opgehaald. Operateursexamens 1982 De operateursexamens 1982 zullen dit jaar worden gehouden op dins dag 7 december te Amsterdam. De inschrijving voor de examens is in middels opengesteld en examenfor mulieren kunnen worden aange vraagd bij het secretariaat van het opleidingsinstituut dat op het Bondsbureau is gevestigd. De examenkosten bedragen f 22,- f 25,- en f 27,50 voor het examen in respectievelijk 2, 4 of 6 vakken. illll TE KOOP AANGEBODEN WEGENS SLUITING 2 apparaten Victoria 5 unibloc volautomaat kompleet met spoeltoren (1980) 1 apparaat Prevost P 55-4000 halfautomaat (1976) HUÜR of ?Oso^<^CH echtp c°op aa'- in the, het ""'ei/en bei het '*P*Pien ater do, b&it end en °°Pb 'n en van Wrijf °"def Pr. 51 182 Royal Film B.V. Postbus 1016 2240 BA Wassenaar telefoon: E. Mulder 070 - 683320 01712-8870 15 Of

Film | 1982 | | pagina 17