wv.c. Ook in uw kassa natuurlijk k Beijersweg 16 1093 Amsterdam Telefoon: 020-930950 ^IPll Wanneer wij de letters W. V. C. ge bruiken, dan doelen wij niet op een voetbalclub, doch op het nieuwe ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Oorspronkelijk was er alleen sprake van een ministerie van Welzijn en Volksgezondheid, waarmede de begrippen cultuur of kunsten, die decennia lang bij de naamgeving van departemen ten een plaats hadden gekregen, waren verdwenen. De Nederland se Bioscoopbond en vele andere organisaties en instellingen heb ben tegen deze negatie van het cultuurelement hevig geprotes teerd. Het is prettig te constate ren, dat deze misser alsnog is goedgemaakt. De naam van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen heeft het het langst tot nu toe uitgehouden. Al voor de oorlog was deze benaming in ge bruik. Onze contacten met dit ministerie zijn na de oorlog veel intensiever geworden en van de ministers met wie wij hadden te maken, noemen wij Prof. Dr. G. van der Leeuw, Dr. J.J. G iel en. Prof. Dr. F.J.Th. Rutten, Mr. J.M.L.Th. Cals en Mr. Th.H. Bot. De staatssecretarissen die zich speciaal met kunsten bezighiel den, waren Mr. R.G.A. Höppener, Mr. J. Scholten en Drs. L.J.M, van der Laar. Vanaf 19 april 1965 werden de kunsten ondergebracht bij het nieuw gevormde ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. Achtereenvolgens zijn daar ministers geweest Mr. M. Vrolijk, Mevr. Dr. M.A.M. Klompé, P.J. Engels, Mr. H.W. van Doorn, Mevr. M.H.M.F. Gar- deniers-Berendsen, A.A. van der Louwen laatstelijk H.A. de Boer. Deze ministers waren allen zelf belast met cultuur, dus kunsten. Laten wij hopen, dat deze lijst van achtenswaardige bewindslie den en -vrouwen niet wordt on derbroken, nu cultuur aan volks gezondheid al een heel ongewone huwelijkspartner heeft. Gezien de toenemende betekenis van de vrije tijd mede als uitvloeisel van de enorme financieel-economi sche problemen van dit decen nium is het uitermate belang rijk, dat kunst en cultuur zich op zijn minst op hetzelfde niveau kunnen handhaven in de strijd om een part uit de nationale koek. Wij spreken de verwach ting uit, dat de nieuwe minister Mr. Drs. L.C. Brinkman in de geest van zijn voorgangers zal handelen door de injectienaald, waarover hij als minister van volksgezondheid ongetwijfeld de beschikking heeft, op de enig juiste wijze aan te wenden, name lijk om kunst en cultuur op te peppen. Telefoon: DE KAAG (02524) - 4430 DEVENTER (05700) - 25644 gs tm

Film | 1982 | | pagina 5