Het Hoofdbestuur en de medewerkers van het Bondsbureau wensen alle bedrijfsgenoten een voorspoedig 1983 Timothy van Patten, de hoofdrol speler uit de Amerikaanse film 'Class of 1984' bracht in verband met de release van de film in ons land ook een promotiebezoek. Benoeming penningmeester In een eerste Hoofdbestuursverga dering, aansluitend aan de Buiten gewone Vergadering van de Bonds raad, heeft het Hoofdbestuur beslo ten Mr. P.A. Meerburg te benoemen tot Bondspenningmeester, om te voorzien in de vacature ontstaan door de benoeming van Drs. J.Ph. Wolff tot Bondsvoorzitter. In memoriam Eind november overleed te Leiden op de hoge leeftijd van 86 jaar de heer N. Ortje. De heer Ortje exploi teerde al voor de oorlog de biosco pen Rex en Trianon Theater te Lei den. Na de oorlog exploiteerde hij tevens de bioscoop Churchill Cine ma in Hilversum. De crematie vond in besloten kring plaats. Beslissing Commissie Nieuwe Zaken De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Bioscoopexploitatie J.M. Punt B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A: Metro 3 te Heerhugowaard; Hollandia Filmprodukties B.V. tot het gaan exploiteren van een film- produktiezaak voor de categorie a (hoofdfilm); Firma City Theater Delfzijl tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop A: City 2 te Delfzijl; Bioscoop Exploitatie Lelystad B.V. tot het gaan exploiteren van drie nieuwe permante bioscopen-A te Almere-Stad. Bedrijfsregister Het Hoofdbestuur heeft besloten tostemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Cinema Rex Utrecht B.V. tot het voortzetten van de exploitatie van de permanente bioscoop Saskia Theater te Amsterdam, welke bio scoop voorheen werd geëxploiteerd door Filmmaatschappij "Amster dam" B.V. Operateursexamens 1982 Was er in 1981 sprake van een on verwachte teruggang in het aantal examenkandidaten, alsook in de uitslag van de examens, thans was er een plotselinge uitschieter in de tegenovergestelde richting. Het aantal kandidaten bedroeg niet minder dan 83 tegen 63 in 1981, 72 in 1980 en 66 in 1979. 67 procent van de kandidaten slaagde tegen 48 procent in 1981 en 71 procent in 1980 en 60 procent in 1979. Ook nu was de belangstelling voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certifikaat het grootst. 45 kandidaten meldden zich voor dat examen waarvan er 32 slaagden. Van de overige 31 kandidaten de den de meeste examen in de vakken Elektrotechniek en Voorschriften NEN 1010, in hoofdzaak als gevolg van de nieuwe cursus die op dit ge bied sedert enige tijd in gebruik is. Er zijn tenslotte 7 kandidaten niet op het examen verschenen, waarvan 4 zonder opgave van redenen. De einduitslag ziet er als volgt uit: 3 diploma's B 18 diploma's A 30 Praktijk Certifikaten 15 kandidaten zijn gedeeltelijk ge slaagd maar kwamen nog niet in aanmerking voor een diploma. 10 kandidaten werden afgewezen. Over het algemeen dus een bevredi gend resultaat, temeer omdat naar het oordeel van de examencommis sie ditmaal meer zorg was besteed aan de voorbereiding op het exa men dan vroeger dikwijls het geval was. Ook hier is de invloed van de tijdsomstandigheden duidelijk waar neembaar. 17

Film | 1982 | | pagina 19