dank zij de grote steun van de leden, de collegialiteit binnen de organen waarvan ik deel heb mogen uitma ken en de toewijding van de directie en medewerkers van het Bondsbu reau. Een speciaal woord is hier ze ker op zijn plaats voor onze direc teur de heer Van Taalingen. Ik prijs mij gelukkig al deze jaren een Bondsdirecteur gehad te hebben, die het verstond mij objectieve in formatie te verschaffen, zijn eigen mening kenbaar te maken en mij vervolgens volgde in de besluitvor ming, die in nauwe samenwerking met het Hoofdbestuur werd geno men. Ik ben u allen zeer erkentelijk voor het vertrouwen dat u mij hebt geschonken als Hoofdbestuurderen in het bijzonder als Bondsvoorzit ter. Het heeft mij in staat gesteld mijn taken ook onder moeilijke om standigheden te blijven verrichten. Het is om dezelfde reden én om mijn liefde voor film en bedrijf, dat ik mij graag bereid heb verklaard voor enige functies voorlopig be schikbaar te blijven, voorzover hier aan behoefte bestaat zulks ter be oordelingvan het Hoofdbestuur. I k heb in de achterliggende periode in ons bedrijf jaren van voorspoed en jaren van tegenspoed meege maakt. Dit jaar in ongetwijfeld een jaar van tegenspoed geweest. Ik ben ervan overtuigd, dat ons bedrijf vol doende veerkracht heeft om zich te herstellen en zijn belangrijke rol in de amusementssector te blijven spe len. Dames en heren, de Nederlandse Bioscoopbond is geen doel in zich zelf. Het is omgekeerd: zijn doel is de behartiging van het algemeen be drijfsbelang. Dat is een zeer ruim doel met tal van aspecten van inter ne en externe aard. Ik hoop, dat Bondsraad en Hoofdbestuur in goe de harmonie met de afdelingen en in de geest van al diegenen die in de afgelopen 65 jaar leiding hebben ge- gegeven aan deze organisatie, de we gen zullen weten te vinden om de moeilijkheden waarvoor het film en bioscoopbedrijf staat, te over winnen. Een zware, maar ongetwij feld mooie taak. I k wens u allen en in uw persoonlijk leven het allerbeste toe. Ik spreek het vertrouwen uit, dat de Neder landse Bioscoopbond tot in lengte van dagen overeenkomstig het statu taire doel in het algemeen belang van het Nederlandse film- en bio scoopbedrijf werkzaam zal kunnen zijn. De vergadering van de Bondsraad stemde in met de behandeling van de ontwerpbegroting 1983 op een begin volgend jaar te beleggen ver gadering. De vergadering benoemde tevens drie nieuwe leden van het Hoofdbe stuur t.w. de heren A. Denker, J. van Dommelen en A.J.J. Duyve- steyn. Zij zullen de plaats innemen van de heren R.H. Gerschtanowitz, P. Silviusen B.H. Wilton. Links: de heren Denker en Duyvesteyn; onder: de heer Van Dommelen (r.)

Film | 1982 | | pagina 8