SMOKY 1 en 2 - STADSKANAAL De zogenaamde service-bioscoop doet het bijzonder goed in bepaalde delen van ons land. Ter illustratie van deze stelling een zeer geslaagd voorbeeld van deze activiteiten in het Noorden van ons land. In deze streken is de Familie Abeln van oudsher actief geweest. Een aantal jaren geleden verscheen in deze kolommen een verhaal over de verbouwing van de bioscoop in Kla- zienaveen. Voor de eerste keer werd toen het principe van service-bio scoop toegepast. Het principe is vrij eenvoudig maar tegelijkertijd zeer doeltreffend. In de bioscoopzaal bestaat voor het publiek gelegenheid om tijdens de gehele periode van zijn aanwezig heid consumpties te bestellen zon der de zitplaats te hoeven verlaten. Een eenvoudige drukknop maakt het bedienende personeel dat aan bar achter in de zaak werkt attent op een klant. Door een simpele overzichtelijke kaart met alle vloei bare en vaste versnaperingen is een keuze snel gemaakt en kan de be stelling uitgevoerd worden. Nieuwbouw In Stadskanaal beschikte de Familie Abeln reeds over een vestiging. Toen een aantal jaren geleden be sloten werd tot de bouw van een goed geoutilleerd winkelcentrum stond een nieuwe bioscoopfaciliteit ook op het verlanglijstje van het ge meentebestuur. De Abelns zouden geen Abeln geheten hebben als zij daar niet meteen ingesprongen waren. Het was bepaald geen een voudige zaak. Er werden hoge eisen gesteld met betrekking tot de bouwtechnische integratie van de bioscopen in het gehele complex van winkels, woningen en vestigin gen van openbare diensten. Het cen trum is op dit moment nog niet vol tooid, maar men is thans wel ineen eindfase gekomen. De Smoky-bio- scopen maken sinds de officiële opening nu zo'n achttien maanden geleden een niet meer weg te den ken onderdeel uit van dit grote cen trum aan het LiIiënthalplein. boven: Een aantrekkelijk modern gebouw met een royale entree, onder: De beide zalen met de sfeervolle schemer lampjes. Op de linkerfoto is boven de bar duidelijk de luchtbehandelingsapparatuur zichtbaar.

Film | 1983 | | pagina 10