Combineren Het eigenlijke bouwen diende door de toekomstige exploitant zelf ter hand te worden genomen. Het is vanzelfsprekend bij een dergelijke investering bijzonder goed uitkijken en berekenen en herberekenen. Uit eindelijk is een modern en efficiënt gebouw verrezen met een combina tie met een bistro als horeca-facili- teit op de begane grond. De biosco pen bevinden zich beide op niveau. Deze horeca-gelegenheid is verpacht aan derden. Het gebouw is gunstig gelegen op een hoek en omringd door voldoende parkeergelegenheid. De beide zalen ademen met hun eigen specifieke kleurstellingen een bijzondere sfeer uit. de langwerpige tafels tussen de stoelenrijen zijn voorzien van een gezellig schemer lampje waardoor nog een extra stukje sfeer wordt ingebracht. De beide bars achter in de zaal zijn ook nog voorzien van een aantal draai bare krukken waar men de voor stelling kan doorbrengen. Hele rijen De beide bioscopen zijn verdeeld in rijtjes van 4 en 6 stoelen. Sinds de opening is het bijzonder goed ge gaan met het bezoek in Stadska naal. Steeds meer mensen vonden de weg naar deze nieuwe theaters en werden regelmatige bezoekers. Het komt de laatste tijd meer en meer voor dat bij telefonische reser vering men een hele rij tegelijk boekt om zeker te zijn van een goe de en comfortabele zitplaats. Zeker in de weekends is het aantal reser veringen vooruit aanzienlijk. Het is dan zelfs nodig om twee personeels leden achter de bar te hebben om iedereen vlot te kunnen bedienen. Gemiddeld vinden er 25 voorstellin gen per week plaats. In de week ends één kindermatinee en twee avondvoorstellingen, door de week één avondvoorstelling en op woens dagmiddag kindermatinee. Technische faciliteiten De overzichtelijke gecombineerde cabine is uitgerust met twee Erne- mann-10 projectoren aangevuld met een 4000 meter spoelentoren en bo vendien een Philips FP-30 met spoe len. Dit geheel biedt de mogelijk heid tot flexibele programmawisse ling. In de zalen mag gerookt wor den, om de atmosfeer fris te houden zijn ventilatorf ilters ge plaatst die zorgen dat de zaal schoon blijft. De warme vloerbe dekking en de wandbekleding in combinatie met de comfortabele Fibrocitstoelen zorgen dat het com plex een weldadige sfeer uitademt die duidelijk gewaardeerd wordt door het publiek. FESTIKOIM '83 Het programma van Festikon '83 is uitgebreid. Naast het in The Movies geplande programma vinden er nu aanvullende voorstellingen plaats in de Meervaart in Amsterdam. Van wege het grote aantal films en pro gramma onderdelen zal het Festikon ook enkele dagen langer duren; niet op 8 maar op 12 juni zal het festival in de Meervaart worden afgesloten. Het aanvullende programma in de Meervaart ziet er voorlopig als volgt uit: van 2 tot 8 juni worden er 's avonds films vertoond die zowel herhalingen zijn uit het dagpro gramma in The Movies alsmede een aantal premières. Op zaterdag 4 ju ni wordt er een symposium over lo kale televisie georganiseerd in sa menwerking met het Nederlands In stituut voor Maatschappij Opbouw en de initiatiefgroep Open Televisie. Op 9 juni het programma 'bedreigde filmsoorten'. Dit betreft een katego- rie films die door Universitaire in stituten in Nederland worden ge produceerd. De drie daarop volgen de dagen is het festival gewijd aan media, theater en muziek. Vrijdag 10 juni is ingeruimd voor films van ouderen, een schoolconcert en een theaterproduktie. Zaterdag 11 juni is er een jeugdprogramma, bestaan de uit films, poppenspel en muziek theater, terwijl de dag wordt afge sloten met een popconcert. Het fes tival wordt zondag besloten met een koffieconcert en de prijsuitrei king voor winnende festivalfilms. NEDERLANDSE FILMDAGEN'83 De Nederlandse Filmdagen '83 zul len plaatsvinden van 21 tot en met 30 september a.s., wederom in Utrecht. Aanmelding van films kan geschie den door inzending van een in schrijfformulier, dat kan worden aangevraagd bij het secretariaat van de Stichting Nederlandse Filmda gen, Hoogt 4, 3512 GW Utrecht, telefoon 030 - 31 22 16. Eventuele nadere informatie is men aldaar ook gaarne bereid te verstrekken. 9 Een kijkje in de ruimte en overzichtelijke gecombineerde cabine.

Film | 1983 | | pagina 11