PARFAIT'AMOUR Op 6 april begonnen de opnamen voor Parfait'Amour, die na onge veer 5 weken draaien rond half mei klaar waren. Parfait'Amour is de eerste van een serie van drie pro- dukties die door de Eerste Amster damse Filmassociatie in de na bije toekomst zullen worden uit gebracht. De film wordt geregis seerd door Jean van de Velde en de produktie is in handen van René Scholten. Inspiratiebron voor Van de Velde waren 'Het boek van de lach en de vergetelheid' van Milan Kundera en 'De straat van de donkere winkels' Van Patrick Modiano. Hij werd ge fascineerd door de gesteldheid van de mens, die na het verlies van zijn geheugen, op zoek gaat naar zijn verleden om daardoor de lijn en de zin te ontdekken van het leven, dat hij achter zich heeft. Zo'n zoek tocht kan tot veel verrassende, ver warrende en dramatische gebeurte nissen leiden. De film komt tot stand met medewerking van het Mi- nisterie van WVC in de categorie 'lange 16 mm speelfilms'. Voor de bioscopen wordt Parfait'Amour van super 16 mm opgeblazen tot 35 mm, mede mogelijk door de fi nanciële participatie van de distri buteur Euro-Centrafilm, die ook de andere twee films zal uitbrengen te zijner tijd. In de hoofdrollen treffen we aan Onno Molenkamp, Guusje van "TiI- borgh en Piet Kamerman. De film zal in het najaar in première gaan. DE STILLE OCEAAN Als tweede produktie van de Eerste Amsterdamse Filmassociatie staat op het programma 'Destille oceaan', die geregisseerd gaat worden door Digna Sinke. De produktie van deze' film wordt gevoerd door Hans Klap. Het is het verhaal van de 35-jarige journaliste Marian Winters die terugkeert uit Zuid-amerika en een politiek vluchteling door een huwe lijk heeft helpen het land uit te ko men, maar verder niets van hem wil weten. Haar hele inzet geeft ze aan haar geestelijk gehandicapte broer Emil, die door haar uit de inrichting wordt gehaald, waar hij woont. Dit tegen de wil van vooral haar moeder in, die hem dan ook weer laat terug brengen. Omdat ze weigert samen te wonen met haar 'man', Enrique; kan die geen verblijfsvergunning krijgen en wordt weer het land uit gezet. Voor Marian is Emil de enige die overblijft om zich voor in te zet ten. Ze haalt hem weer op uit de in richting en gaat naar het huis van haar moeder, die met vakantie is. Bij de veerpont in de buurt van het huis neemt ze de verkeerde afrit en rijdt de rivier in. De auto zinkt, heel langzaam. Het water sluit zich boven het dak. Het duurt even voor Marian opduikt, naar de oever zwemt en zich op de kant trekt. De rol van Marian Winters zal wor den gespeeld door José Ruiter. Een werkfoto tijdens de opnamen van Parfait'Amour Regisseur Digna Sinke met hoofdrolspeelster José Ruiter.

Film | 1983 | | pagina 7