'GIOVANIMI' In Studio 1 van de Cinetone Stu dio's te Amsterdam hebben de op namen plaatsgevonden voor een ongewoon filmprojekt: een avond vullende speelfilm die zich geheel binnen één lokatie afspeelt. Na haar enthousiast ontvangen de buut 'Golven' gaat Annette Apon met haar tweede lange film een uit daging aan zoals slechts weinig regis seurs eerder deden. In 1948 maakte Hitchtcock 'The Rope', geheel in één kamer, en een recent voorbeeld is 'Come Back to the 5 Dime Jimmy Dean Jimmy Dean' van Robert Altman. Meestal gaat het in deze gevallen om de verfilming van een bestaand toneelstuk; 'Giovanni' daarentegen is gebaseerd op een origineel scena rio van Annette Apon. Truus te Selle speelt de hoofdrol in 'Giovanni', een film met weinig woorden, intrigerende beelden, ko mische situaties, spannende mo menten en dramatische misverstan den. Het verhaal speelt zich af in een ho telkamer in Rome. Nadat de vorige gasten zijn vertrokken neemt Diane, een gerenommeerd modefotografe, haar intrek in de kamer. Zij is in Rome om een exclusieve modere portage te maken; een opdracht die ze vooral ook heeft aangenomen om een vroegere geliefde weer te ontmoeten. Daarmee is de film in feite een zoektocht van Diane door Rome naar Giovanni. We zien daar echter niets van, omdat de camera in haar hotelkamer blijft. Via scènes waarin ze op haar kamer is volgen we het verloop van haar ervaringen. Daar naast spelen zich tijdens haar afwe zigheid in en rond de kamer een groot aantal gebeurtenissen af die in meer of mindere mate haar ver blijf in Rome beïnvloeden. Naast Truus te Selle als Diane zullen in de film o.a. te zien zijn: Kitty Courbois, Julien Schoenaerts, Frank Groothof, Petra Laseur, Ed win de Vries en Joost Prinsen. De fotografie is in handen van Theo van de Sande. Art-direction: Hadas- sah Kann; geluid: Erik Langhout en montage: Ton de Graaff. De pro- duktieleiding doet Gerard d'Olivat en als uitvoerend producent treedt op Suzanne van Voorst. 'Giovanni' zal in het najaar worden uitgebracht door The Movies/Me- teor Film. Producent is René Schol ten voor Studio Nieuwe Gronden. 'Heidi', Concorde's grote animatie film voor de zomervakantie naar het bekende kinderboek van de Zwitserse schrijfster, Johanna Spy- ri is geheel voorzien van Neder lands gesproken teksten en lied jes. Voor de Nederlandse stemmen tekenen van links naar rechts: Frits Lambrechts, Bill van Dijk, Donny Ingel, Nathalie Weijers (Heidi) en Arnold Gelderman. De produktie van de Nederlandse versie was in handen van Gerrit Visscher samen met regisseur Ar nold Gelderman, die ook de teksten verzorgde. De liedjes zijn geschre ven door Harry Geelen. 12 foto kippa

Film | 1983 | | pagina 14