INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgen de verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men artikel 6 van het Reglement op het Naam register. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Krull (Krull) De' meisjes van het pompstation (Gas pump girls) Moonlighting (Moonlighting) Nachttrein (L'étoile du Nord) Six weeks (Six weeks) Een soldaat keert terug (Return of the soldier) They all laughed (They all laughed) Uitroeiing (Contamination) Gold (Gold) Heerseres der barbaren 1 (Sorceress) Lieve meisjes kleine prijsjes 2) (Liquid assets) Little orphan Dusty (Little orphan Dusty) Love goddesses Love godesses) Siege (Siege) Spasms (Spasms) Time walker (Time walker) Verboden spelletjes op de schoolbanken 3) (Verbotene Spiele auf der Schulbank) Wilde orgieën op de schoolbanken 4) (Reifeprühfung auf der Schulbank) Wurgende tralies (The concrete jungle) Geheimagent 00-sex (James Band 00-sex) Huisvrouwen-hobby's (Sarabanda porno) De liefdes van Hercules (The loves of Ercole) Onweerstaanbare verlangens (Nackt und begehrlich) Waar jonge meisjes aan sabbelen Les suceuses infernales) Wellust zonder grenzen (Prouesses porno) Android (Android) Naam houders exploitatierechten Columbia Concorde Gofilex Spiendal Warner GOUDEN EEKHOORNS FESTIKON'83 Zondag 12 juni is het 22e Festikon afgesloten met de prijsuitreiking van de Gouden Eekhoorns, de pu blieksprijs van dit educatieve film festival. Gouden Eekhoorns werden in de volgende categorieën uitgereikt aan: Lange speelfilm: Nacht der Wölfe, Rüdiger Nüchtern, Duitse Bondsre publiek Lange documentaire: Das Packeis- Syndrom, Peter Kries, Duitse Bondsrepubliek Korte documentaire: Miss World in Peru, Grupo Chaski, Peru (uitge bracht door Cinemien) Een speciale prijs voor de meest ge waardeerde TV-produktie ging naar Liefde en van dattum, gemaakt in opdracht van het IKON. In de categorieën animatie en korte speelfilms werden dit jaar geen prij zen toegekend. Het Festikon trof het dit jaar niet: het prachtige weer zorgde ervoor dat het bezoekersaantal beneden de verwachting bleef. Toch onderna men, ondanks de hoge temperatuur, nog zo'n 1000 bezoekers de gang naar De Movies en De Meervaart. In het programma is dit jaar veel na druk gelegd op forum en discussie. Aandacht werd o.m. besteed aan Propoganda van extreem-rechts, Jongerencultuur, TV-vormgeving, Europese televisie, Lokale televisie en Technologie en programmeer baarheid. Tevens telde het Festikon 17 pre mières. Het VNFI overweegt enkele van de films, met name Nacht der Wölfe, Eine Liebe wie Andere auch (Hans Stempel en Martin Ripkins) en Liefde en van dattum in distri butie te nemen. Festikon '83 werd georganiseerd door het VNFI in samenwerking met o.a. Burgerschapskunde, Cine mien, Classics, Film International, Fugitive Cinema, Humanistisch Ver bond, Montevideo, Movies, RVD, Kritiese Filmers, Werkgroep Maat schappij en Media, de vakgroep Massacommunicatie van de Univer siteit van Amsterdam en De Meer vaart. 15 De navolgende filmtitels zijn vervallen: 1Sorceress 2) Liquid assets 3) Verbotene Spiele auf der Schulbank 4) Reifeprühfung auf der Schulbank 5) The concrete jungle

Film | 1983 | | pagina 17