FILM EN VIDEO MANIFESTATIE '83 Op 14 juni j.l. vond in het Cinema Royal-complex in Oss de Film- en Videomanifestatie plaats, als op volger van de traditionele Manifes tatie Opdrachtfilm. Voor de eerste maal werden nu ook video-produk- ties toegelaten mede in de jure ring betrokken. Niet minder dan 39 films en 17 vi- deoprodukties werden door meer dan 250 belangstellenden in vijf za len gezien. Er waren dit maal opvallend veel vertegenwoordigers uit de kringen van opdrachtgevers. De prijsuitreiking werd verricht door de burgemeester van Oss, Mr. E.P. van Veldhuizen, die in een hu moristische speech aankondigde dat de Gemeente Oss gaarne bereid was om volgend jaar en Prix d'Oss be schikbaar te stellen indien de mani festatie weer in Oss zou plaatsvin den. De Prix d'Amsterdam werd toege kend aan de film 'Philips expertise world wide'. Van de drie prijzen van de Stichting Audiovisuele Manifestatie (S.A.M.) ging de eerste filmprijs naar de pro- duktie 'Drachten presents'. De tweede filmprijs werd toegekend aan de film 'The sun in mind'. De SAM-videoprijs werd verleend aan de produktie 'Diamant'. Bovendien werden door de juries de films en videoprodukties geselec teerd voor inzending naar het Inter nationaal Industrieel Filmcongres in Londen. Voor de volledigheid publiceren wij onderstaand het juryrapport. Jury-rapport Film- en Videomanifestatie '83 op 14 juni 1983 te Oss Categorieën In categorie 1 (Films voor een alge meen publiek aangemeld voor het Internationaal Industrieel Film Congres) werd de film 'Expertise World-wide', opdrachtgever Philips International B.V., Producent Henk van Mierlo, nummer één. Deze film geeft in een erg goede compositie 4 een uitstekend totaalbeeld van de activiteiten van Philips over de gehele wereld. De overgangen zijn voortreffelijk evenals de kleur in de film. De film 'Ondernemers', op drachtgever Interfaculteit Bedrijfs kunde te Delft, producent Vriens Films kreeg een eervolle vermeld- ding. In categorie 2 (Films voor een alge meen publiek, niet aangemeld voor het IIFVC '83) ging de eerste prijs naar de film 'Drachten Presents', opdrachtgever Gemeente Smallin- gerland, producent A. Stoelwinder. Het is een verfrissende film. De jury heeft veel waardering voor de durf en het élan, waarmee Drachten wordt gepresenteerd. De film zit harmonisch in elkaar, maar is wat te lang. boven: Een overzicht van een van de druk bezochte foyers. onder: Burgemeester Mr. E.P. van Veldhuizen van Oss hield een vurig pleidooi voor zijn gemeente

Film | 1983 | | pagina 6