Een eervolle vermelding werd ver leend aan de film 'Alles wisselt', op drachtgever Ministerie van Land bouw en Visserij, producent Caril lon producers. In categorie 3 (Films voor een gespecialiseerd publiek) werd de eerste prijs toegekend aan de film 'Sun in mind', opdrachtgever Radio Nederland Wereldomroep Televisie, producent Juan Goudsmit. Het idee en de fotografie zijn uitstekend. De film is zeer instructief en professio neel gemaakt. Ondanks de lengte blijft de film voortdurend boeien door op het juiste moment animatie te benutten of een terugblik op het verleden te geven. De jury betreurt het dat deze film niet is aangemeld voor de 11FVC '83 te Londen en be veelt aan dit alsnog te doen in cate gorie F. Een eervolle vermelding ging naar de film The Ong Capsular Lens, opdrachtgever Merck, Sharp Dohme B.V., producent Rob de Wind. Video-produkties Bij deze eerste presentatie van video-produkties deze jaarlijkse manifestatie wil de jury opmerken, dat typische video-produkties nog schaars zijn. Het gebruik van het medium is nog te weinig typerend voor dit medium. Men zoekt nog te veel het plaatje bij het praatje. Band-diaprodukties op video vor men in deze eigenlijk een aparte ca tegorie. De eerste prijs ging naar de video- produktie 'Diamant', opdrachtgever Stichting Nederland Diamantcomi- té, producent Bob Kommer Stu dio's. Deze korte video-film zonder tekst is 'in geen woord' geweldig, aldus deze jury. De produktie is zeer in formatief met uitermate beheerst en goed camera-gebruik. De belich.- ting is prachtig, terwijl de onder steunende muziek zeer toepasse lijk is. Een eervolle vermelding werd toe gekend aan de produktie 'Philips Video Steroe sound', opdracht gever Video Advertising Services, produktie Henk van Mierlo. Produkties voor Londen Voor het Internationaal Industrieel Film en Video Congres te Londen zullen worden aangemeld de volgen de produkties. Categorie A Philips Expertise World Wide van Philips International B.V.; Produ cent Henk van Mierlo. The Test of Time van Kon. Wessa- nen N.V.; Producent Arcadia Filmprodukties. Ondernemers van de Interfaculteit Bedrijfskunde; Producent Vriens Films. Categorie B Down to Earth Matters van Cofra B.V.; Producent Brooklyn Motion Pictures B.V. Philips Video - Stereo Sound van Philips Video Advertising Services; Producent Henk van Mierlo. Diamant van de Stichting Ned. Dia- mantcomité; Producent Bob Kom mer Studio's. Categorie C Stadion in Bedrijf van de Ballast- Nedamgroep N.V.; Producent Mun- dofilm B.V. Ik zie, ik zie... wat jij niet ziet van N.V. Ned. Gasunie; Producent Mul- tifilm. Nog net niet te laat van de Rijks voorlichtingsdienst; Producent Multifilm. Categorie E Carry-on Nedlloyd van Nedlloyd Lijnen; Producent Pim Kover Film. World Trade Center Amsterdam van World Trade Center Amsterdam; Producent Gerard J. Raucamp. Uw telefoondistrict van PTT Tele communicatie; Producent Cinevi- deo. Categorie F The sun in mind van Radio Neder land Wereldomroep T.V.; Produ cent Filmunit Goudsmit (indien deze film alsnog wordt gemeld). Categorie G Biotechnologie, een groeigebied van TNO, Producent Centrale Stafafde: ling In- en Externe Communicatie TNO. boven: Een enthousiaste Henk van Mierlo toont zijn prijs voor de Philips-film onder: Juan Goudsmit neemt de prijs in ontvangst voor zijn produktie voor Radio Nederland Wereld omroep Televisie. Foto's: Paul v.d. Werff

Film | 1983 | | pagina 7