VERKEERSEDUCATIEPROJECT 'KINDEN VERKEER' In opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn recente lijk de opnamen gestart voor de voorlichtingsfilm 'Kind en Verkeer', een Cinecentrumproduktie, die ge bruikt kan gaan worden voor zowel de 6e klas van de lagere scholen als in de brugklassen van het Voortge zet Onderwijs. De film wil de kinderen in deze zo kwetsbare leeftijdsgroep die veel al als voetganger of fietser deel neemt aan het verkeer op speelse musical-achtige wijze overtuigen van de gevaren die juist zij lopen in het verkeer. Een paar onthutsen de cijfers? In 1980 was 24 procent van de voetgangers, die dodelijk verongelukten, jonger dan 15 jaar. In categorie gewonden behoorde 44 procent tot de leeftijdsgroep tus sen 0-15 jaar. Bij de fietsersongeval- len liggen deze percentages respec tievelijk op 24 en 29. Idee en scenario van de film zijn van Harry van den Eerembeemt. De regie wordt gevoerd door Dorna van Rouveroy van Nieuwaal. Een groot aantal kinderen bevolkt op hun verschillende fietsen de film. Ze worden daarbij dwars gezeten door de autofanaat P.B. Gladjes, waarin de acteur Peter Faber kan worden herkend. Met hem zal het allemaal niet zo gladjes aflopen. De heer Dino G. Troni zal vanaf 1 juli aan het hoofd staan van alle produk- ties, filmdistributie en de televisie activiteiten van Walt Disney in Eyro- pa en het Midden-Oosten, zo kondide de president van Buena Vista Interna tional Inc. de heer Harold P. Archinal aan. De heer Troni, die reeds sinds verleden jaar een van de vice-presidenten van Bueana Vista International was, krijgt als titel beherend directeur van Walt Disney Productions Ltd. (UK) en di recteur van U.K./Film Distributors Itd. Zijn onmiddellijke voorganger de hr. Gustave A. Zelnick zal voortgaan zijn diensten te verlenen in de capaciteit van vice-president van Buena Vista In ternational belast met speciale projec ten en zal de heer Troni blijven bijstaan bij zijn activiteiten op het ge bied van theater en televisie. De heer Troni trad bij Disney in 1980 als sales manager voor Europa in dienst en werd in 1982 als vice-presi- det aangesteld. Hij koos oorspronke lijk de richting van deze industrie in 1965 als exploitant in zijn geboorte land Chili, waarna hij 15 jaar lang in Europa, het Verre-Oosten en Latijns- Amerika een leidinggevende positie bekleedde bij Twentieth-Century Fox. In de nieuwe functie zal Londen zijn basis blijven. De heer Archinal kondigde bovendien aan dat de heer Ivan N. Genit, vice- president van Buena Vista Internatio nal Inc. en thans 11 jaar bij de Disney organisatie, gepromoveerd is tot exe- cutive president. Recentelijk werd in het Calypso Theater in Amsterdam de speciale voorpremière van de film 'Merry Christmas, Mr. Lawrence' bijge woond door de Japanse Ambassa deur in Nederland en zijn echtgeno te, de heer en mevrouw N. Naka- shima. Tevens waren een groot aan tal prominenten uit de Nederlandse film- en amusementswereld verte genwoordigd. Op dit moment loopt 'Merry Christmas, Mr. Lawrence' van regisseur Nagisa Oshima met in de hoofdrollen David Bowie, Tom Conti en Ryuichi Sakamoto uit gebracht door Euro-Centrafilm - in de Nederlandse bioscopen. Dorna van Rouveroy instrueert de leden van de muziekgroep 'De Snelweg' tijdens de opnamen. Foto: Paul Eyzinga

Film | 1983 | | pagina 8