SAMENWERKING TUSSEN N.O.S., NEDERLANDSE SPORTFEDERATIE EN NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND MET BETREKKING TOT INDIVIDUELE ABONNEE-TELEVISIE Het Hoofdbestuur van de Neder landse Bioscoopbond, de Raad van Bestuur van de Nederlandse Om roep Stichting en het Bestuur van de Nederlandse Sportfederatie heb ben in de bestuursvergaderingen van respectievelijk 24 juni (N.O.S. en Nederlandse Bioscoopbond) en 27 juni (Nederlandse Sportfederatie) besloten een gemeenschappelijke brief te zenden aan de Ministervan Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur. Zij stellen daarin van mening te zijn als potentiële verschaffers van een zeer interessant deel van het programma-aanbod voor indivi duele abonnee-TV tot exploitatie daarvan in de gelegenheid te moe ten worden gesteld. De drie overkoe pelende organisaties verklaren daar in voorts, dat zij het van het aller grootste belang achten, dat de mo gelijkheden van een zich wijzigende audiovisuele markt ook gebruikt zullen worden voor een betere uit voering van de hun opgelegde ta ken. Gewezen kan worden op de vervangende functies van nieuwe media en met name abonnee-tele visie, welke het verzorgingsniveau van de bestaande dienstverlening kunnen aantasten. Zo zal een ver mindering van bioscoop- en stadion- bezoek en een veranderend luister en kijkgedrag de financieel-econo mische positie van het nationale sport- en omroepbestel en het film en bioscoopwezen nadeling kunnen beïnvloeden. Daartegenover kan met behulp van individuele abon nee-TV het bestaande publiek be reikt worden. De drie genoemde or ganisaties menen door dit gezamen lijk initiatief te kunnen bijdragen aan een betere dienstverlening aan het publiek. De te behalen netto opbrengst kan respectievelijk die nen ter bevordering van de sportbe oefening, ter stimulering van het film- en bioscoopwezen en ten be hoeve van de Nederlandstalige om roepprogramma's. Inhoudelijk zal het gezamenlijke TV-project het ka rakter hebben van een speciaal ka naal dat wordt gevuld met program ma's, die met de doelstellingen van de drie organisaties overeenkomen. Zo zullen belangrijke sportevene menten, die thans niet of ten dele voor de omroep beschikbaar zijn, aantrekkelijke speelfilms en o.m. te levisieregistraties van hoogwaardig theateraanbond, in overeenstem ming met te peilen behoeften van het Nederlandse publiek het karak tervan het kanaal bepalen. Aan het slot van het stuk verklaren de drie organisaties uitdrukkelijk te wensen, dat door de beoogde nieu we activiteit de bestaande en toe komstige onderlinge relaties met be trekking tot de bestaande media in elk geval niet negatief worden be- invloed, maar mogelijk zelfs wor den bevorderd. Het Hoofdbestuur is van mening dat het bovenstaande geheel aan sluit op zijn standpunt met betrek king tot abonnee-televisie zoals neergelegd in zijn nota die de Minis ter inmiddels heeft ontvangen en waarin denkbeelden zijn ontwik keld ter bevordering van het Neder landse bioscoopwezen. Het Hoofdbestuur heeft in deze nota uitgesproken dat als een vorm van abonneetelevisie in ons land van de grond komt de filmvoorziening van dit medium niet aan derden mag worden overgelaten, doch ze ker mede in handen moet worden gelegd van het film- en bioscoopbe drijf in zijn totaliteit. H.T. BREDASE LEGPENNING VOOR JULIA DE NIJS De Gemeente Breda onderscheidt jaarlijks een aantal van haar inwo ners met de 'Legpenning Breda Oranjestad' voor de stad bewezen diensten op cultureel gebied. Dit jaar behoorde tot de uitverkorenen ook mevrouw Julia de Nijs, bio- scoopexploitante in Breda. Een opmerkelijk en vooral ook ver heugende onderscheiding, temeer omdat naar ons weten nooit eerder de (commerciële) werkzaamheden van een bioscoopexploitant van vol doende cultureel belang werden ge acht om daar meer dan normale aandacht aan te besteden. Het is trouwens ook de eerste keer dat een vertegenwoordiger van het Bredase bedrijfsleven in het algemeen deze eer te beurt valt. Bij het besluit van het College van B en W van Breda Julia de Nijs in het bezit van de penning te stellen speelden de overwegingen mee dat reeds geruime tijd een belangrijke bijdrage levert aan de ontwikke ling van een gunstig filmklimaat in Breda; dat die bijdrage is gestoeld op haar streven naar een gezonde ex ploitatie van het filmbedrijf met daarbij een sterk artistiek be wustzijn; dat zij cultureel geëngageerd is door in te spelen op plaatselijke ontwikkelingen en activiteiten waarbij de serie 'Theater als Film/Film als Theater' een actueel voorbeeld is; dat zij de alternatieve en artistie ke cinema een goed hart toe draagt; dat zij op grond van het voren staande zodanige culturele ver diensten heeft verworven voor Breda, dat toekenning van de leg penning 'Breda Oranjestad" ge rechtvaardigd is. Wethouder van Culturele Zaken J. van Asseldonk reikte op 5 juni de penning uit tijdens een open thea- terweekend in de Bredase Schouw burg Concordia.

Film | 1983 | | pagina 9