een aantal additionele faciliteiten. In de eerste plaats een gesystemati seerde archiefruimte voor de ge bruikte cliché's, dat zijn er gemid deld zo'n duizend per speelfilm (fo to 9). De archiefruimte voor de cli ché's van de 16 mm-film neemt nog minder plaats in aangezien deze nog minusculer zijn dan die gebruikt bij de 35 mm-film (foto 10). Aangezien het in eerste instantie nieuw in ons land uit te brengen films betreft, waarvan men soms maanden voor de uitbreng de zicht- kopieën ter titeling aangeboden krijgt, is een goede beveiliging bui tengewoon belangrijk. Hiervoor be schikt men over een zeer goed beveiligde filmkluis, waar men het binnenkomende en het uitgaande filmmateriaal goed bewaakt (foto 11). Last but not least moet melding ge maakt worden van de eigen show room waarover men aan de Beijers- weg beschikt. Een comfortabele screeningroom van alle gemakken voorzien, waarvan de cabine ver bonden is met de filmopslag, zodat de te vertonen kopieën de opslag ruimte niet hoeven te verlaten (fo to 12). Veel werk Bij Titra werken op het ogenblik 29 mensen aan technisch en admini stratief personeel. Ongeveer 1000 kopieën per jaar worden door het filmlaboratorium behandeld. De normale levertijd voor de titeling van een 35 mm speelfilm bedraagt drie weken. Maar men is in de loop der tijden genoeg op het filmbedrijf ingespeeld geraakt om niet meer terug te schrikken voor kortere le vertijden. Het blijft nu eenmaal een afwisselend gebeuren binnen de bio scoopwereld, waarbij Titra zich al een halve eeuw lang zeer wel thuis voelt. foto's: Ted Dukkers

Film | 1983 | | pagina 6