NEDERLANDSE FILMDAGEN 1983 De Nederlandse Filmdagen 1983 vinden van 22 t/m 28 september plaats in Utrecht, in en rondom Cultureel Centrum 't Hoogt en de bioscopen Camera en Studio. Het festival opent op woensdag avond 21 september in de Jaar beurscongreszaal met de wereldpre mière van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Giovanni' van Annette Apon met in de hoofdrol Truus te Selle. De slotavond van de filmda gen op vrijdagavond 30 september in de Jaarbeurscongreszaal bestaat uit de uitreikingsceremonie van de Grote Prijs van de Nederlandse Film, gevolgd door de wereldpre mière van de nieuwe speelfilm van Jos Stelling 'De illusionist', met in de hoofdrol Freek de Jonge. De avond wordt gepresenteerd door Berend Boudewijn. De KRO-televi- sie zendt de uitreikingsceremonie, aangevuld met entertainment, live uit in een 70 minuten durend pro gramma. Bijzondere aandacht tijdens de Ne derlandse Filmdagen voor de scena- rioschrijfkunst. In de eerste plaats is er deze keer een aparte Grote Prijs voor het Beste Scenario ingesteld. Mede naar aanleiding hiervan wordt er op zaterdag 24 september een groot Scenariosymposium gehou denvan 9.00 tot 17.00 uur. Dit symposium bestaat uit een vier tal inleidingen gevolgd door een fo rumdiscussie tussen de 4 sprekers en de deelnemers aan het sympo sium o.l.v. filmster en scenario schrijfster Olga Madsen. Wim Verstappen (filmer en scena rioschrijver) zal 'het omzetten van een idee naar synopsis en scenario' behandelen. Toneel- en scenario schrijfster Judith Herzberg spreekt over 'het introduceren van perso nages en het schrijven van dialogen'. De derde inleiding door scenario schrijver Gerard Soeteman gaat over 'het bewerken van een roman tot een scenario'. Harry Kümel (filmer en scenarioschrijver) sluit de rij met een uiteenzetting over 'het cinema tografisch vertellen'. De deelnemerskosten voor deze dag bedragen f 50,- met inbegrip van de kosten van de 'reader', die een week van te voren aan de deelnemers worden toegestuurd. De inschrijving voor deelname aan het symposium sluit op 10 september. Vóór deze datum moeten de deelnemerskosten zijn overgemaakt op rekening Cen- trumbank nr. 94.92.05.257 t.n.v. Stichting Nederlandse Filmdagen onder vermelding van 'Scenariosym posium 24 september'. (Giro van de bank: 15368) In de serie Retrospectieve program ma's wordt uitgebreid aandacht be steed aan Bert Haanstra, van wie na genoeg alle films zullen worden ver toond. Verder als vervolg op het vorig jaar in het programma-onder deel 'De eerste golf' een selectie uit het filmaanbod uit de zestiger jaren. George Sluizer wordt in het pro gramma-onderdeel 'Een Nederland se filmer in het buitenland' voor het voetlicht gebracht. PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS In het tweede kwartaal 1983 zijn voor de verfilming van de volgende speelfilmprojecten door het Produc tiefonds toewijzingen verleend: Schatjes! The Movies Filmpro- ductions B.V. Regie: Ruud van Hemert Scenario: Ruud van Hemert Distributie: Meteor Film b.v. Place de la Bastille - MGS Films Amsterdam B.V. Regie: Rudolf v.d. Berg Scenario: Annemarie v.d. Putte en Rudolf v.d. Berg, naar het gelijk namige boek van Leon de Winter. Distributie: Euro-Centrafilm b.v. Scenariobijdragen zijn toegekend aan Jos Stelling en Jonne Severijn ten behoeve van scenariowerkzaam- heden van Dirk Ayelt Kooiman en Hein Schutz. Truus te Selle in 'Giovannj' Freek de Jonge en het team van 'De illusionist'

Film | 1983 | | pagina 9