ploitatie, zodat een financiële ramp al gauw in het verschiet ligt. Niet verwonderlijk dus dat de IJs land se filmproducent altijd met één oog naar het buitenland moet kij ken, maar zoals een regisseur het uitdrukt: "Een filmmaker uit IJs land die zijn film buiten zijn eigen grenzen bekendheid wil geven, lijkt op de man die met een blikje sar dines naar een internationale in kooporganisatie gaat en denkt zo op grote schaal de visexport te kunnen bevorderen." MIP-TV VERSUS FILMFESTIVAL Aan de touwtrekkerij rond de data van de MIP-TV en het Filmfestival in Cannes is nu toch een eind ge komen. De MIP blijft in Cannes van 24-30 april. Het filmfestival gaat daarna van start op 9 mei en zal du ren tot de 21ste. Vanaf 1985 zal het festival vervol gens beginnen op de eerste vrijdag van de maand mei. Dat betekent voor 1985 dus 3 mei. De beslissing van de organisatie van het filmfestival om min of meer toe te geven aan de eisen van MIP-TV's Bernard Chévry is vooral genomen onder druk van de hotellerie en de middenstand van Cannes, die zich zorgen maakten over Chévry's drei gement de badplaats geheel te gaan verlaten met zijn zakelijk gezien aantrekkelijk evenement. Overi gens heeft Chévry zich nog niet uit gelaten over de plannen de komen de jaren het filmfestival altijd te la ten beginnen op de eerste vrijdag van de maand. NEVER SAY NEVER AGAIN Terug van weggeweest: Sean Con- nery is na jaren weer in de huid ge kropen van geheim agent James Bond, ook wel bekend als 007. Traditiegetrouw wordt hij ook nu weer geassisteerd dan wel tegenge- streefd door een schare fraaie da mes. De voornaamste vrouwelijke rol is dit keer weggelegd voor de Amerikaanse Kim Basinger, die hiermee hoopt wereldwijd furore te maken. De film zal met kerstmis door Concorde Film in de Neder landse bioscopen worden gebracht. NIEUW NEON BELETTERINGSSYSTEEM Trans Video Nederland/Antares Electronics B.V. brengt een geheel nieuw neon beletteringssysteem op de markt: Letter Lite. Het systeem bestaat uit 2 basis elementen, de lichtblokken en de displaypanelen. De lichtletterblok- jes worden op het displaypaneel ge klikt en magnetisch op z'n plaats gehouden. Bij aanraking van het dis playpaneel lichten de letters direct op. De letters zijn onbeperkt te combi neren en de panelen kunnen naar wens worden uitgebreid. Teksten kunnen op ieder moment gewijzigd worden. Letter Lite werkt op 12 Volt. Zeer veilig dus, zodat extra veiligheids voorzieningen niet hoeven te wor den getroffen. Door het lage voltage en het lage stroomverbruik hebben de letterseen lange levensduur. Ook kan door dit lage voltage het sys teem zowel binnen als ook buiten worden toegepast. De lichtblokken zijn verkrijgbaar in 6 verschillende kleuren: rood, groen, blauw, oranje, wit en rosé, in 2 formaten: 48 x 42 mm en 117 x 87 mm. ledere letter, woord of tekst kan, onafhankelijk van elkaar 'blinken', dat wil zeggen aan en uit gaan. De snelheid van dit 'blink'effect kan traploos geregeld worden. Ook zijn leverbaar zowel naar links als naar rechts 'schrijvende' pijlen, die op in te stellen variabele snel heid zorgen voor een z.g. 'sweep'- effect. Ook korte teksten - in schrijfletters kunnen in dit 'sweep'effect worden uitgevoerd, waarbij eveneens variabele snelhe den kunnen worden toegepast. Inlichtingen over dit systeem kun nen worden ingewonnen bij: Trans Video Nederland/Antares Electro nics, Bouwerij 76-78, 1185 XX Amstelveen, telefoon: 020 45 20 00. 11

Film | 1983 | | pagina 17