voor Denemarken. Alleen Noorwe gen behoorde niet tot de prijswin naars. De Scandinavische landen hadden tezamen niet minder dan 36 produkties ingezonden. Japan kwam voor het eerst met een flink aantal produkties tevoor schijn, nl. 12, waarvan 4 op video. Dit land viel niet in de prijzen. Nog niet, mogen wij wel zeggen, want men leert duidelijk snel in het Verre Oosten. De organisatie van het geheel, inclu sief de dagelijkse nevenactiviteiten, verliep redelijk goed. Alleen moet worden gezegd dat de keuze van het hypermoderne en immense Barbi- can Centre niet de meest praktische was. De drie film/video-zalen lagen zeer ver uiteen op verschillende ver diepingen, hetgeen voor de gedele geerden aanvankelijk een heel ge zoek betekende en voortdurend een tijdrovend geloop. Het gevolg was dat men elkaar veel minder dan bij voorgaande congressen ontmoette en dat ook van de centrale ontmoe tingsruimten die weer ergens anders waren gesitueerd, weinig gebruik werd gemaakt. Men trof elkaar in hoofdzaak 's avonds tijdens de da gelijkse recepties. Er werd geen on derscheid gemaakt tussen film- en video-presentatie, met dien verstan de dat beide media dooreen werden vertoond. Voor de video presenta ties waren langs de wanden van de zalen een aantal monitoren opge steld. Gezegd kan worden dat deze vermenging meeviel, in zoverre dat de overgang van het grote filmbeeld naar de kleine videobeelden niet zo storend was als werd gevreesd. De voorstellingen verliepen, punctueel volgens het programma en de tech niek was, behoudens enkele kleine storingen, duidelijk in goede han den. Bij het slotdiner op 23 september werd bekend gemaakt dat het Con gres 1984 in het Festivalpaleis van Berlijn zal worden gehouden. De eerste Internationale Filmweek Amsterdam - 16 tot en met 23 november krijgt steeds meer ge stalte. Voor de premières in Tuschinski 1 en 2 films die het komende sei zoen in Nederland te zien zullen zijn zijn inmiddels de eerste 7 stuks geselecteerd: Zelig van Woody Allen, Hanna K van Costa-Gavras, L'Eté Meurtrier van Jean Becker, War Games van John Badham, Staying Alive van SylvesterStallone, Never say never again van Irvin Kershner en Eine Liebe in Deutsch- land van Andrzej Wajda. Bovendien zal een groot aantal films uit het buitenland worden be trokken speciaal met het oog op de Filmweek. In samenwerking met Cinemathema zal een retrospectief 14 gehouden worden met werk van Eric Rohmer. Extra aandacht zal worden besteed aan de nachtvoorstellingen in Tuschinski 1, waaronder de toege zegde volledige versie van A star is born, de wereldberoemde film met Judy Garland (voor het eerst in dolby-stereo). Deze film zal worden vertoond in samenwerking met The American Film Institute in Was hington. Een aantal prominente gasten heb ben inmiddels ook al hun komst naar Nederland toegezegd, waaron der Eric Rohmer, Costa-Gavras, Isabelle Adjani, Irvin Kershner, Kim Basinger, Barbara Carrera en Sean Connery. Het zal duidelijk zijn dat Stichtings bestuur en de uitvoerende commis sie bepaald niet stilzitten. Nieuwe ontwikkelingen zijn dan ook zeker op korte termijn te verwachten. CURSUS ANIMATIEFILMEN De Stichting Kunsthistorisch Cen trum, Herengracht 215 sous, Am sterdam, 020 - 23 55 89, organi seert vanaf 7 november a.s. plus de drie daaropvolgende maandagen vanaf 20.00 uur een cursus ani- matiefilmen. Cursusleider is de animatiefilmer Gerrit van Dijk De kosten bedragen f 90,—. Geïn teresseerden kunnen zich bij het Centrum opgeven voor de cursus. EEN OUD TABOE Onder deze titel hebben Hillie Mo lenaar en Joop van Wijk in opdracht van de afdeling Volksgezondheid van de GG GD Amsterdam en het Buro GVO samenwerkingsorgaan voor Gezondheid, Voorlichting en Opvoeding te Amsterdam een dis- cussiefilm gemaakt over geslachts ziekten. Op 4 oktober werd de film gepresenteerd in The Movies in Am sterdam.

Film | 1983 | | pagina 20