Benoeming algemeen secretaris van het Bondsbureau De omstandigheden binnen de be drijfstak maken het noodzakelijk dat het Bondsbureau adequaat en alert kan reageren op het door de Bondsraad en het Hoofdbestuur uit gezette beleid. Aangezien de Bondsdirecteur zich meer moet kunnen bezighouden met beleidstaken impliceert dit dat ten aanzien van de functionering van het Bondsbureau als algemeen secretariaat nadere voorzieningen een dwingende noodzaak zijn. Met het oog hierop is de heer H.J.A. Tijssen, naaste medewerker van de Bondsdirecteur, in overeen stemming met de wensen van het Hoofdbestuur belast met de dage lijkse leiding van genoemd secre tariaat. De benoeming is ingegaan 1 septem ber j.l. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navol gende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men artikel 6 van het Reglement op het Naam register. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: An Bloem (Nederlandse film) De genadeslag 1 (Le grand pardon) Halloween III: Heksenjacht (Halloween III) Kantje boord (Le marginal) Operatie Opium (The poppy is also a f lower) Pure klasse (The right stuff) Naam houders exploitatierechten: Concorde Warner Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten: Bioscoopexploitatie S. Spanjaart te Heiloo, exploiterende een reizende bioscoop. Beëindiging lidmaatschap Wegens faillissement is, op grond van artikel 7d der Statuten, van het lidmaatschap vervallen: Color Film Center B.V. te 's-Graven- hage. Beslissingen Commissie Nieuwe Zaken De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Dutch International Film Factory B.V. tot het gaan exploiteren van een filmproduktiezaak voor de cate gorie a te Amsterdam; De heer A.Q.J. Oorthuis tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Haarlem. FRANSE FILMPRIJZEN Uit Parijs Centre National de la Cinematographie (Ministère de la Culture et de la Communication) is bericht ontvangen dat onderschei den is met de Mention de qualité prix van FF 20.000,- de film: 'Nog Eens', regie Hans Nassen- stein en de produktie Schmeink Filmproduktie. Voorts de Mention de qualité voor de films: 'Haast een Hand' regie Cilia van Dijk en produktie Peter Sweenen en Gerrit van Dijk, 'Oh what a Knight' regie Paul Driessen en produktie Nico Crama, 'Wat is er met de Stad' regie Jan Vrijman en produktie Cinepro- ductie b.v. SUBSIDIES WVC Het Ministerie van WVC heeft uit werkingssubsidies verstrekt aan: J. Kraanen/ID Productions voor 'Smart'; N. Hanusova voor 'De gele vogel'; O. Jongerius voor 'Haanstra'; L. Brouwer voor een plan geba seerd op archiefbeelden en E. Poppe voor 'Mathilde'. Positief is door het Ministerie ge reageerd op een subsidieverzoek van Digna Sinke en Jan Wiegel voor 'Maria Sibylle Merian'. 18 POLYGOON JOURNAAL Vanaf 1 januari 1984 zal het Poly goon journaal een opvallende uiter lijke verandering tonen. Wekelijks zal het journaal geheel in kleur en niet meer zoals nu nog deels in zwart/wit, deels in kleur aan het bioscooppubliek worden getoond. Hoewel als officiële startdatum 1 ja nuari is vastgesteld, zal Polygoon ook het Kerstjournaal al in deze nieuwe uitvoering in de bioscopen brengen. MILIEUFILM FESTIVAL Van 26 september tot 2 oktober vond in De Doelen in Rotterdam het 2e Europese Milieufilm Festi val plaats onder de titel 'Mens en Water'. Het festival werd georgani seerd door de Europese Culturele Stichting te Amsterdam. In totaal werden er 76 films uit 18 landen vertoond, een selectie uit de circa 250 inzendingen. Tot de competitie werden 37 films toegelaten. In de jury had voor Nederland zitting Louis van Gasteren. De navolgende filmtitel is vervallen: 1) Le grand pardon

Film | 1983 | | pagina 24