GOUDEN KALVEREN lange film: korte film: documentaire: acteur: actrice: regie: scenario: juryprijs: cultuurprijs: Hans, het leven voor de dood van Louis van Gasteren Volgend jaar in Holysloot van Emiel van Moerkerken De Kick van Gerrit van Eist voor het Amster dams Stadsjournaal Vic Moeremans in 'De Vlaschaard' Carolien van de Berg in 'Vroeger kon je lachen' Dick Maas voor 'De Lift' George Sluizer voor 'Tepito si' Annette Apon voor haar hele werk Bert Haanstra voor zijn uitmuntende kwalitei ten, al vele jaren als zodanig aan de wereld ge toond én als inspirator, die zeer velen heeft gesteund en begeleid op hun cinematografi sche pad NBF-CINEMAGIAPRIJS 1982 Hoewel de Cinemagiaprijs - in 1977 ingesteld door de Beroepsver eniging NBF - vanaf vorig jaar werd uitgereikt tijdens de Neder landse Filmdagen in Utrecht, was die lokatiekeuze van de NBF in feite het enige verband dat de prijs had met de Filmdagen. Dit jaar echter is de toekenning van de prijs niet los te denken van de Filmdagen. Immers, de jury be staande uit Theo van de Sande, Rients Slippens, Frans Rasker on der voorzitterschap van Mady Saks, koos unaniem en na zeer kort be raad Jos Stelling, initiator en voor zitter van de Nederlandse Filmda gen tot prijswinnaar. De motivatie daartoe werd uit de doeken gedaan door middel van - uiteraard - een juryrapport, op gebouwd uit 17 stellingen. Stelling 11: Daarom moeten zij, die een bijzondere bijdrage leveren aan het-onder-de-aandacht-brengen van deze culturele verschijnselen (film, televisie en andere daarvan afgelei de media, die in Nederland als cul tureel verschijnsel sterk worden ondergewaardeerd stelling 10) daarvoor beloond worden. Dat kan in de vorm van een prijs. Stelling 12: De Cinemagiaprijs, die ook dit jaar wordt toegekend op grond van bijzondere publicaties is een beloning als bedoeld in stelling 1 1. Stelling 13: Onder publicaties kan worden verstaan iedere vorm van openbaarmaking. Dus: artikelen, boeken, radio- of tv-programma's, brochures, maar ook huis-aan-huis- bladen, stickers, het publiceren van programmaboekjes voor film of tv- manifestaties, of zelfs het in je eentje op straat gaan staan uit schreeuwen van gedachten over de ellendige situatie van de Nederland se film. Stelling 16: Iemand die zich jaren lang heeft ingezet, samen met vele medewerkers, om de Nederlandse film een volwassen aanzien te ge ven door middel van manifestaties, discussies en projecten, komt on getwijfeld in aanmerking voor de Cinemagiaprijs en daarmee komen we automatisch op de laatste stel ling: Jos Stelling, die zich immer aan het hoofd weet te stellen van een groep trouwe medewerkers, personifieert een collectief mensen zonder wie de Nederlandse Filmda ggen niet konden uitgroeien tot de belangrijkste manifestatie die we hier hebben voor de Nederlandse film. Voor Jos Stelling kwam de prijs volkomen onverwacht. Tijdens de uitreiking heeft hij het geldbedrag, groot f 2.500,-, verbonden aan de onderscheiding, ten goede laten ko men van het exploitatietekort van de Nederlandse Filmdagen. Rest hem dus nog slechts de oorkonde als tastbaar bewijs van de Cinema giaprijs 1982.

Film | 1983 | | pagina 8