FILMMARKT BERLIJN 1984 W films f rom holland films from hollan Nederland was dit jaar goed verte genwoordigd in Berlijn. In de offi ciële programma-onderdelen van het Festival waren niet minder dan vijf Nederlandse films te zien. In het hoofdprogramma vond op 18 februari de wereldpremière plaats van 'De stille oceaan' van Digna Sinke. In het kader van het Forum werden 'Naughty boys' van Eric de Kuyper en 'De tijd' van Johan van der Keu ken vertoond en tenslotte waren in de Info-show 'Hans, het leven voor de dood' van Louis van Gasteren en 'Witte waan' van Adriaan Ditvoorst te zien. Deze geselecteerde Nederlandse films mochten zich in een grote be langstelling van het Berlijnse pu bliek verheugen. Alle regisseurs en een aantal hoofdrolspelers waren naar Berlijn uitgenodigd om zo in contact te komen met pers en pu bliek. Filmmarkt Voor de tweede maal presenteerde de Nederlandse film zich met een dubbele stand op de interessante filmmarkt in het kader van de ge zamenlijke inspanning ten behoeve van de exportbevordering van de Nederlandse film. Voor het tweede jaar is een werk groep voor dit doel actief met ver tegenwoordigers van het Ministerie van W.V.C.het Productiefonds voor Nederlandse films, het Ministe rie van Buitenlandse Zaken, de Rijksvoorlichtingsdienst, de Neder landse Bioscoopbond, het Genoot schap van Nederlandse Speelfilm makers, de Nederlandse Beroepsver eniging voor filmers en t.v.-makers en sinds kort ook van het Ministerie van Economische Zaken. Deze constructie begint nu reeds vruchten af te werpen. Door deze gezamenlijke inspanning is het mo gelijk meer belangrijke filmmarkten te bezoeken en vaste buitenlandse contacten aan te knopen die ook re sulteren in commerciële successen voor de Nederlandse filmproduktie. Er is voor het opereren op film markten mobiel expositiemateriaal aangekocht, dat dit jaar in Berlijn voor de eerste keer op beperkte schaal gebruikt werd.

Film | 1984 | | pagina 10