adverteren in FILM? BELEIDSLIJNEN 1984 VAN DE FILMKEURING Inlichtingen omtrent Bel: 020-2314 85 en wij sturen u graag onze advertentietarieven leder jaar stelt de Algemene Verga dering van de Nederlandse Filmkeu ring de beleidslijnen voor het vol gend jaar vast. Voor 1984 gebeurde dit op 27 oktober j.l. waarbij het volgende werd vastgesteld. De ter keuring aangeboden films worden door de Nederlandse Filmkeuring beoordeeld op scha delijkheid voor jeugdigen. In het besef dat het begrip 'schadelijk heid' grote ruimte laat voor per soonlijke en dus subjectieve in vulling en gelet op het gegeven dat de leden van de Nederlandse Filmkeuring mede op grond van positie, opleiding, ervaring en persoonlijke achtergrond geselec teerd zijn, wil de Nederlandse Filmkeuring haar leden in dat op zicht ook de grootst mogelijke ruimte laten. Teneinde de leden van de Neder landse Filmkeuring bij te staan in de meningsvorming ten aanzien van het begrip 'schadelijkheid' en om een moralistische benade ringswijze te voorkomen zal de Nederlandse Filmkeuring ten be hoeve van haar leden relevante gegevens en studie-materiaal ver zamelen. De leden van de Filmkeuring ver richten hun werkzaamheden bin nen het kader van de Wet op de filmvertoningen van 1977 en de, met deze wet verbonden, regle menten. Beleidslijn 1 De Nederlandse Filmkeuring stelt zich erop in jeugdigen beneden de zestien jaar zoveel mogelijk films te doen zien, dan wel zo min moge lijk films te onthouden. Beleidslijn 2 Bij het keuren van films zal er reke ning mee worden gehouden dat in dividuele scènes .slechts vanuit het geheel van de film beoordeeld moe ten worden. Het aanbrengen van coupures zal zoveel mogelijk wor den vermeden. Beleidslijn 3 De Nederlandse Filmkeuring houdt zich naast het toedelen van leef tijdsaanduiding en doelgroepaandui ding tevens bezig met 'het resen- ceren van de schadelijkheid van films'. Dit laatste door middel van korte toelichtingen, indien nodig, ook bij a.l.-gekeurde films. Er wordt naar gestreefd deze toelich tingen op zo breed mogelijke schaal te verspreiden. Dit onder meer door middel van contacten met de Nederlandse Bioscoopbond, filmdis- tributeuren, filmpers en media zoals t.v.- en radiorubrieken. Op deze wijze wordt getracht de werkzaam heden van de Filmkeuring het ge wenste effect te laten sorteren. Beleidslijn 4 De Nederlandse Filmkeuringstreeft in samenwerking met o.a. de Ne derlandse Bioscoopbond naar het hanteren van symbolen bij de leef tijdsaanduiding, als aanwijzing voor het publiek. Beleidslijn 5 Daar waar de Nederlandse Filmkeu ring vanuit haar eigen optiek een bijdrage kan leveren aan het welzijn van kinderen, jeugd en jongeren, kan er worden deelgenomen aan activiteiten die daarop zijn gericht, waarbij activiteiten die in brede zin met audio-visuele middelen te ma ken hebben de voorkeur genieten. Beleidslijn 6 De Nederlandse Filmkeuring heeft geen directe taak t.a.v. de vertoning van films via t.v. en videobanden, aangezien WVC verantwoordelijk is voor deze circuits. Wel zal de Film keuring WVC eventueel wijzen op ontwikkelingen in dit verband en advies geven. In beginsel is de Film keuring waar gewenst en waar bin nen haar doelstelling mogelijk be reid tot samenwerking. Beleidslijn 7 Zo nodig en waar mogelijk zal de Nederlandse Filmkeuring onder zoek in relatie tot haar werkterrein bevorderen. Beleidslijn 8 Om op geëigende wijze zich te kun nen inzetten voor de belangen van kinderen, jeugd en jongeren, zal de Nederlandse Filmkeuring ernaar streven de Wet respectievelijk het Besluit op de filmvertoningen te doen wijzigen of te doen aanvullen waar de praktijk dit nodig of wen selijk maakt. Tot slot De beleidslijnen worden jaarlijks door de Algemene Vergadering vast gesteld. Op grond daarvan zal het bestuur van de Nederlandse Film keuring aan de leden van de Neder landse Filmkeuring een beleidsplan voor het volgende jaar ter goedkeu ring voorleggen. De beleidslijnen zullen tevens fungeren als de crite ria voor een jaarlijkse evaluatie van het gevoerde beleid. Het is voor een goed begrip van deze beleidslijnen natuurlijk ge wenst de beleidslijnen uit voorgaan de jaren te handhaven. Dagelijks bestuur Het dagelijks bestuur van de Ne derlandse Filmkeuring is nu als volgt samengesteld: B. Walpot, voorzitter C.N. Crans, plaatsvervangend voor zitter, J.W. Ooms, secretaris C.J. van Gendt-van Evert, O. Ham- merstein, A. Hoek, D. van der Horst, leden 15

Film | 1984 | | pagina 16