«s 1 "B» JE/ Waarom kollekteren Zoals gezegd, Bio wil méér te weten komen. Omdat het nóg beter kan. En in feite ook móet. Door de bij zondere binding met de Nederland se bioscoopwereld en de bioscoop bezoeker, heeft zich de traditie van de Bio-Kollekte kunnen vestigen. In de afgelopen zomermaanden is er weer voor de Stichting Bio-Kinder- revalidatie gekollekteerd. Door alle theaters die meededen, helaas waren dat er weer minder dan met de Kerstkollekte-1984, is in ieder geval de neergaande lijn van de kol- lekte-opbrengsten omgebogen. De opbrengst tot op heden bedraagt f 232.700,-. In vergelijking met de Zomerkollekte-1983 ruim f60.000,- meer. Juist in een lustrumjaar, Bio- In-Arnhem bestaat 25 jaar, een goede aanmoediging. Een nieuwe aanpak Inmiddels is het onderzoek naar de Bio-Kollekte bijna afgerond. De be langrijkste konklusies zijn: de exklusieve binding Bio, de Ne derlandse bioscoopwereld en het bioscooppubliek is onvoldoende of in het geheel niet bekend; de kollektefilm en de publiciteit er omheen hebben zowel een fondswervende als een voorlich tende waarde; de bioscopen moeten de kollekte flexibel kunnen organiseren. Een eenvormige regeling is ongewenst; op zich is de bioscoopbezoeker bereid om voor Bio de portemon nee open te trekken. Andere be- talingsmogelijkheden dan de kol- lektebus worden ontraden; er is geen sprake van 'overkol- lektering': inzamelingen voor goede doelen vinden niet te vaak plaats; er moet duidelijk(er) worden ge maakt wat er met de kollekte- opbrengsten wordt gedaan. Omdat het beter kan Het bestaansrecht van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie en het voort bestaan van de bioscoopkollekte, berust dus niet zozeer op traditie of liefdadigheid, maar op een reële eigentijdse doelstelling. Op zich is het natuurlijk al noemenswaard, dat er al meer dan 50 jaar voor Bio wordt gekollekteerd in de meeste Nederlandse bioscopen. Dat er op den duur een bepaalde gewenning is ontstaan en het doel wat uit het oog werd verloren is weliswaar be grijpelijk, maar voor de gehandi capte kinderen geen goede zaak. Voor de Kerkstkollekte-1985 hopen wij een nieuwe kollektefilm beschikbaar te hebben, met nieuw ondersteunend materiaal. Maar daarop komen we tegen november bij de bioscoopdirekties terug. Omdat het béter kan! Vandaar. Bio: kinderen met een lichamelijke handicap helpen groot worden

Film | 1985 | | pagina 9