Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondernemingen Aan de Informateur, De Hoogedelgestrenge Heer Drs.J.de Koning p/a Eerste Kamer der Staten-Generaal Binnenhof 21 2513 AA 's-GRAVENHAGE Nr.1018 B Ref:HT/FD Onderwerp: notitie Amsterdam, 30 mei 1986 Zeer Geachte Heer De Koning, Hierbij doen wij U een beknopte notitie toekomen met betrekking tot de ontwikkeling van de av-sector in Nederland in relatie tot het regerings beleid in de periode 1986 - 1990 (stuk 86/123 B) In de regeerperiode 1982 - 1986 is een begin gemaakt met een samenhangend mediabeleid. In de praktijk, zoals ook uit de ontwerp-mediawet blijkt, heeft dat beleid zich vooralsnog beperkt tot de driehoeksverhouding omroep - pers - nieuwe media. Daarbij werd geen duidelijk verband gelegd met de positie die de film- en av-industrie in het medialandschap inneemt. Mede gelet op de aandacht die de Europese Gemeenschap de komende jaren aan het mediabeleid - met daarin film- en av-produktie - zal geven, komt het de N.B.B, voor, dat het wenselijk is in de mediaparagraaf van het regeerakkoord aandacht te schenken aan de ontwikkeling en stimulering van de Nederlandse film- en av-sector. Het betrekken van de film- en av-sector in het mediabeleid zal bovendien de noodzakelijke beleidskeuzes evenwichtiger en acceptabeler kunnen maken. In de bijgevoegde notitie treft U suggesties aan met betrekking tot: - de interdepartementale afstemming; - de relatie met het E.G.-beleid; - financiering van filmproduktie en filmexploitatie; - co-financiering van Nederlandse speelfilms door de omroep; - de relatie met de STER-exploitatie - de B.T.W.-problematiek. De door ons voorgestelde maatregelen zijn enerzijds onontbeerlijk in een echt samenhangend mediabeleid en anderzijds van grote betekenis voor de ontwikkeling van de werkgelegenheid in deze sector, die thans circa 10.000 werknemers in dienst heeft. Drs.J.Ph.WolffVoorzitter Bijlagen J.Th.van Taalingen,Algemeen Secretaris voorheen Nederlandse Bioscoopbond Jan Luykenstraat 2 1071 CM Amsterdam Tel. 020 79 92 61 Correspondentieadres: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Postgiro 150660 Amrobank N.V. Amsterdam rek. nr. 41 15.62.096

Film | 1986 | | pagina 21