VOORWOORD Een uitgave van: Nederlandse Bond van Bioscoop- en Filmondememingen Jan Luykenstraat 2 1071 CM Amsterdam Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020-799261 Fax: 020-750398 Telex: 12151 NBB NL Organisatie/advertenties: Wil van Dommelen 03499-84884 Drs. Wim J.A. van Roosmalen 03402-70200 Drs. Herbert Haay Frank van der Putte Eïndredaktie en coördinatie: Ronald Blankenstein Produktie: MBI Publications bv Postbus 1392 1000 BJ Amsterdam Tel: 020-681081 Fax: 020-931263 Telex 16015 MBI NL Mauritskade 55 1092 AD Amsterdam Druk: Tijl Grafische bedrijven bv Zwolle Film wordt min. zes maal per jaar controlled circuiation toegestuurd aan de ledenvan de N.B.B., geasso cieerde en facilitaire bedrijven, me dia en overheid Het MAARTNUMMER lag nog maargoed en wel op uw deurmat of nieuwe ontwikke lingen in onze branche dienden zich aan. De heer I.A.M. Teunissen verliet de Minerva Groep; zijn vertrek betekent, dat de verschillende Bonds functies die hij bekwaam en enthousiast bekleedde door anderen moeten worden vervuld en daarop volgt de onvermijdelijke vraag: door wie? Want er zijn niet zoveel 'anderen' meer! De Cannon Group kwam in het nieuws door de op komst zijnde overname van de 23 bioscopen van Holland Exhibitors in de drie grootste steden. De Afdeling A is daardoor min of meer in één hand. Twee gebeurtenissen, welke ogenschijnlijk weinig met elkaar te maken hebben, maar toch... De Nationale Bioscoopdag op 16 juni a.s. nadert met rasse schreden. Op die dag kan de consument vooreen rijksdaalder per vertoning kennisnemen van verschillende films. De voorbereiding van de Nationale Bioscoopdag is in handen van enkele vakgenoten, en daardoor kon het gebeuren dat een aantal exploitanten dit nieuws moestvernemen via de dagbladen in plaats van via de gebruikelijke kanalen. Dat is jammer, maar het accentueert weer het verdrietige fenomeen dat slechts enkelen het werk van velen en voor velen moeten doen en de twee eerdergenoemde gebeurtenissen zullen dit alleen maar versterken. Men zou zich langzamerhand kunnen afvragen of het niet verstandiger zou zijn als die handvol grote ondernemingen, zowel van exploitantenzijde als van de verhuurkant, een 'zakenkabinet' gaan vormen met representanten van de 'onafhankelijken', om de algemene problemen aan de orde te stellen en direct spijkers met koppen te slaan. Maar schaadt dat niet de democratische beginselen van onze organisatie? Dat vraag ik mij af! Een exploitantenraad met te veel vacatures en beleidscommissies met te weinig leden werkt vertragend en benauwend. Anderzijds legt een 'zakenkabinet' meer verantwoordelijkheid op de schouders van de managers van de grote onderne mingen. Op het gevaar af dat mijn mede-redactieleden de wind van voren zouden krijgen, schrijf ik dit voorwoord onder persoonlijke titel. Drs. W.J.A. van Roosmalen

Film | 1988 | | pagina 3